Агента РФ, який інформував окупантів про навчання бійців Нацгвардії, засудили до 12 років ув’язнення

Джерело: СБУ.

За матеріалами Служби безпеки України агента воєнної розвідки РФ, який передавав росіянам інформацію про навчання бійців Нацгвардії, засудили до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Поплічником ворога виявився екскомандир взводу в одному із центрів підготовки підрозділів Національної гвардії.

Його завербував кадровий співробітник 316-го розвідцентру головного управління генштабу ЗС РФ (більш відомого як ГРУ), який представлявся Сергієм Приваловим.

Тоді зраднику було обрано псевдонім “Річард” та визначено ключові завдання розвідувально-підривної діяльності проти України.

Ворожий агент збирав інформацію про іноземну військову допомогу підрозділам Нацгвардії, зокрема щодо бойової підготовки українських воїнів.

Військова контррозвідка СБУ поетапно задокументувала злочинні дії ворожого агента і затримала його на спробі переправлення таємної інформації російському ГРУ.

Після тривалого розслідування і ретельного вивчення всіх фактів незаконної діяльності зловмисника суд визнав його винним за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) і призначив 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.