Агентку ФСБ, яка намагалася скоригувати удари по Кривому Рогу, засудили до 15 років тюрми
Джерело: СБУ
Агентку ФСБ, яка коригувала повітряні атаки РФ на Дніпропетровщину, засудили до 15 років ув’язнення.
За даними військової контррозвідки, основними цілями ворога були пункти можливої дислокації підрозділів ЗСУ та Національної гвардії на території Кривого Рогу.
Встановлено, що за координатами фігурантки російські куратори направили на дорозвідку місцевості безпілотник “Орлан”.
У разі підтвердження розвідданих агентки, окупанти планували завдати по місту серію прицільних ракетних ударів.
Але співробітники СБУ спрацювали на випередження: викрили зловмисницю на початковому етапі її розвідувальної активності і покроково задокументували злочинні дії.
Це дозволило своєчасно поінформувати командування Сил оборони для убезпечення підрозділів українських військ, збити ворожий дрон-розвідник і запобігти повітряному удару.
Після цього було затримано російську агентку, яка готувалась до виконання нового завдання ФСБ.
За матеріалами Служби безпеки суд призначив їй 15 років тюрми.
Як встановило слідство, зловмисницею виявилась місцева жителька, яку у березні 2023 року дистанційно завербувала ФСБ.
Для збирання розвідданих жінка обходила територію міста та приховано фотографувала “потрібні” об’єкти. Потім отримані відомості переправляла окупантам через анонімний чат у популярному месенджері.
За кожне виконане завдання зрадниця отримувала на власну банківську картку грошову “винагороду” від російської спецслужби.
Під час обшуків у помешканні ворожої поплічниці вилучено мобільний телефон та комп’ютер із доказами її листування з ФСБ. Також виявлено банківську картку, на яку “заходили” російські гроші.
На підставі зібраних доказів суд визнав російську агентку винною за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну).
- Коригувальника ФСБ РФ, який планував знеструмити п’ять областей України, засудили до 15 років позбавлення волі.
- У Харкові затримано чоловіка, якого підозрюють у співпраці з російськими окупантами. За даними правоохоронців, він коригував ракетні удари РФ по місту.
- Співробітники Служби безпеки викрили пособника РФ, який допоміг ФСБ завербувати коригувальника ударів по Яворівському полігону.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.