Агентство з цивільних прав США подало до суду на Tesla за звинуваченням у переслідуваннях темношкірих робітників заводу
Джерело: Reuters
28 вересня агентство з цивільних прав США подало до суду на компанію Tesla стверджуючи, що виробник електромобілів допускав жорстокі переслідування темношкірих працівників на своєму флагманському складальному заводі у Фремонті, штат Каліфорнія, за звинуваченнями, схожими на справи, порушені державою та співробітниками Tesla. .
Комісія з рівних можливостей працевлаштування США (EEOC) заявила у позові, поданому до федерального суду в Каліфорнії, що з 2015 року до теперішнього часу темношкірі працівники заводу Tesla регулярно зазнавали расистських образ.
Tesla не змогла розслідувати скарги на расистську поведінку та звільнила або іншим чином помстилася працівникам, які повідомили про цькування, йдеться в позові EEOC.
Позов додає федеральні звинувачення до позовів про дискримінацію з боку штату Каліфорнія та позовів співробітників Tesla.
Це сталося після зриву переговорів з EEOC після того, як Tesla оголосила, що агентство офіційно висловило свою стурбованість минулого року. EEOC регулярно врегульовує судові позови з роботодавцями, і справи агентства відносно рідко потрапляють до суду.
Tesla стикається з кількома іншими позовами про расову дискримінацію, які висувають подібні вимоги, включаючи груповий позов працівників заводу у Фрімонті та позов Каліфорнійського агентства з прав громадян. У цих випадках компанія заявила, що не терпить дискримінації та серйозно ставиться до скарг працівників.
EEOC у позові заявив, що розпочав розслідування Tesla після того, як голова комісії з п’яти членів Шарлотта Берроуз подала внутрішню скаргу, відому як звинувачення проти компанії.
Після того, як минулого року виявили причини вважати, що Tesla порушила федеральний закон про заборону расової дискримінації на робочому місці, агентство спробувало, однак не змогло укласти мирову угоду з компанією, згідно з позовом.
У своїй заяві Берроуз зазначила, що боротьба з широко поширеними цькуваннями на робочому місці є ключовим пріоритетом для EEOC.
Позов EEOC вимагає компенсації та штрафних збитків для невизначеної кількості темношкірих працівників, а також наказ, який вимагає від Tesla переглянути свою політику, що забороняє дискримінацію та помсту.
Tesla намагається заперечити подібні претензії з боку Департаменту цивільних прав Каліфорнії, аналога EEOC на рівні штату. Департамент стверджує, що Tesla дискримінувала темношкірих працівників при прийнятті рішень щодо оплати праці, просування по службі та призначення на роботу.
У позові департаменту йдеться про порушення законодавства Каліфорнії, тоді як у справі EEOC йдеться про аналогічні федеральні закони.
Tesla стверджувала, що позов департаменту Каліфорнії був політично вмотивованим, і стверджувала, що агентство порушило закон штату, подавши позов, не повідомивши компанію про всі претензії та не давши їй шансу врегулювати.
Каліфорнійський суддя минулого року відхилив клопотання Tesla про закриття цієї справи та зараз розглядає різні питання, пов’язані з досудовим відкриттям.
Крім того, колишній темношкірий оператор ліфта на заводі у Фремонті Оуен Діас домагається третього суду за своїм позовом у 2017 році, стверджуючи, що він піддався жорстоким расовим переслідуванням після того, як у квітні присяжні присудили йому 3,2 мільйона доларів.
У 2021 році інше журі присудило Діасу 137 мільйонів доларів, але федеральний суддя сказав, що це надмірно, і Діаз вирішив провести новий судовий процес замість скороченої компенсації в 15 мільйонів доларів.
Tesla також стикається з колективним позовом у суді штату Каліфорнія щодо ймовірного жорстокого поводження з чорношкірими фабричними працівниками. Близько 240 працівників приєдналися до цього позову.
- Двоє колишніх співробітників компанії Tesla винні у “зливі” даних щодо особистої інформації понад 75 тисяч осіб, включаючи персонал.
- Компанія Tesla представила відео з роботом-гуманоїдом Optimus, відомого також як TeslaBot. У компанії продемонстрували, як робот може виконувати процедуру самокалібрування, яка схожа на йогу та важлива для адаптації до нових умов.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.
На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.
У канадському МЗС заявили, що дотримуватимуться ордера Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.
За даними ЗМІ, Дональд Трамп розглядає кандидатуру колишнього очільника розвідки Річарда Гренелла на посаду спецпосланця з питань російсько-української війни.