Аграріїв почнуть бронювати від мобілізації — в.о. міністра
Джерело: “Суспільне”
В.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький оголосив, що працівників аграрного сектору почнуть бронювати від мобілізації. “Бронь” діятиме протягом 12 місяців.
Висоцький під час Black Sea Security Forum заявив, що одним з рішень стала автоматична пролонгація наявного бронювання на три місяці без необхідності подавання жодного пакета документів.
“Друге — подальше бронювання буде надаватись на 12 місяців, до цього було шість. Третє, по певних професіях, наприклад, трактористи, агрономи, ветеринарні лікарі, є можливість бронювати ту кількість працівників, яка критично необхідна, при цьому отримуючи погодження від військових”, — додав в.о. міністра.
Загальна норма залишається 50% працівників. Водночас для деяких агропрофесій можна подати клопотання, де буде пояснення, чому треба розширити кількість “броні”.
На його думку, в агросекторі та ЗСУ найпотрібнішими професіями залишаються інженерні, як-от трактористи, машиністи, інженери елеваторного обладнання тощо.
- Президент “Всеукраїнської асоціації пекарів”, директор ТОВ “Київ Хліб” Юрій Дученко зазначив, що слід очікувати подорожчання хліба до 30% через ситуацію з наслідками обстрілів і відповідно відключеннями електроенергії, дефіцитом робочої сили та нестачею зерна.
- 6 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо бронювання від мобілізації для усіх працівників ДСНС. Раніше Уряд прийняв постанову, якою передбачалося забезпечити бронь для 50% ДСНСівців.
- Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що 90% рятувальників та поліціянтів заброньовано, а решта (10%) можуть “за бажанням” долучитись до лав ЗСУ й інших органів.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.