Агресія РФ проти України є найбільш задокументованою війною в історії – генпрокурор

Зображення: Андрій Костін/Twitter

Джерело: Андрій Костін у Twitter

Генеральний прокурор України Андрій Костін під час виступу на London Future Resilience Forum заявив, що збройна агресія РФ проти України є найбільш задокументованою війною в історії.

Також під час форуму мовилося про сучасні технології, які Україна використовує для збору та аналізу численних доказів воєнних злочинів РФ.

Андрій Костін зазначив, що завдяки підтримці USAID підрозділи, які займаються воєнними злочинами в Офісі генпрокурора, а також у 9 регіонах України, застосовують дрони Skydio для документування місць обстрілів. При цьому слідчі та прокурори, які працюють поряд із зоною бойових дій, залишаються в безпеці.

Також генпрокурор України розповів, що для обробки зібраних доказів прокурори використовують рішення компанії Palantir. А програмне забезпечення Azure від Microsoft допомагає розшифровувати відео- та аудіоматеріали, розпізнавати голоси і встановлювати зв’язки між різними даними.

“Ці інструменти та програмне забезпечення є незамінними у нашій роботі. Щиро вдячні партнерам, які надали нам ці можливості. Переконаний, що такі технології зіграють важливу роль у забезпеченні всебічної відповідальності за міжнародні злочини Росії, а також у відновленні і зміцненні світового порядку, заснованого на законах і правилах”, – резюмував Андрій Костін.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.