У Києві розпочав роботу польовий офіс Міжнародного кримінального суду
Джерело: Офіс генпрокурора
Генеральний прокурор Андрій Костін та прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан повідомили, що у Києві розпочав роботу офіс МКС.
Відтак, польовий офіс Міжнародного кримінального суду в Україні є найбільшим представництвом МКС за межами Гааги.
За словами Генпрокурора України, робота офісу допоможе посилити взаємодію між Україною та Міжнародним кримінальним судом. А також підвищить ефективність та оперативність реагування на злочини, які Росія продовжує щодня вчиняти проти України та українців.
Також Андрій Костін подякував Каріму Хану за колосальну роботу, яку здійснюють МКС і його Офіс для притягнення до відповідальності винуватців міжнародних злочинів.
Серед результатів цієї роботи – історичні ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової, які майже пів року тому видав Міжнародний кримінальний суд. Вони стали результатом п’яти місяців безпрецедентної співпраці між українським Офісом генпрокурора та Офісом прокурора МКС.
Зокрема, Генпрокурор України відзначив роботу команди МКС під керівництвом Бренди Голліс, яка працювала в Україні над розслідуванням низки тяжких злочинів безпосередньо на місцях. Він подякував за швидку реакцію команди МКС на підрив дамби Каховської ГЕС, коли буквально через 3 дні після вчинення злочину представники МКС разом з українськими прокурорами вже працювали на затоплених територіях Херсонщини.
“Ми повністю відкриті та прозорі. Надаємо усі необхідні матеріали, доступ до місць злочинів, доказів та свідчень. Робимо все від нас залежне, аби експерти Міжнародного кримінального суду мали змогу побачити наслідки злочинів агресора на власні очі і зробити власні неупереджені висновки”, – зазначив Андрій Костін.
Станом на сьогодні в Україні зареєстровано понад 104 000 воєнних злочинів, їхня кількість збільшується щоденно.
- Міжнародний кримінальний суд у Гаазі може видати нові ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна за воєнні злочини, скоєні ПВК “Вагнер”.
- 18 вересня Міжнародний суд ООН заслухає заперечення Росії щодо її відповідальності у справі про геноцид, поданій Україною.
- МВС Росії оголосило в розшук суддю Міжнародного кримінального суду (МКС) Томоко Акане. Вона 17 березня цього року видала ордер на арешт президенту Росії Володимиру Путіну і дитячому омбудсмену Марії Львової-Бєлової.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.