Агресія РФ викликає найбільше занепокоєння у німців – опитування
Джерело: DW з посиланням на результати опитування Deutschlandtrend
У Німеччині 65% респондентів вказали, що зазнають великого або дуже великого занепокоєння через те, що Росія може продовжити свою агресію в Європі.
Тоді як ще 34% опитаних німців вказали, що їх занепокоєння стосовно цього малі чи їх немає.
На запитання про те, чи непокоїть їх можлива пряма участь Німеччини у війні РФ проти України, ствердно відповів 61% опитаних німців – проти 37%, котрі схиляються до протилежної думки.
Водночас військову підтримку України з боку ФРН 39% опитаних назвали надмірною, тоді як 18% – недостатньою. Найбільш критично до постачання зброї в Україну ставляться на сході Німеччини – 56%. Разом з тим “відповідними ситуації” рішення Берліна у цій сфері назвали 36% респондентів у всій країні.
Більшість німців також залишаються при думці про те, що Україна сама має вирішувати, коли їй розпочинати переговори з РФ (78%), але в те, що їй доведеться піти на територіальні поступки, вірять 53% опитаних.
Окрім того, приблизно половина опитаних вважає, що Україна має бути прийнята в НАТО в довгостроковій перспективі.
Раніше стало відомо, що більшість громадян Німеччини виступають за повернення обов’язкової військової служби.
- Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок допустила, що німецькі війська можуть відправити на територію України.
- Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.
- Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.
- Ілля Євлаш повідомив, що новий Patriot від Німеччини вже найближчим часом спорядять Україні.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що утвердження української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України має стати стратегічним завданням Української держави. Омбудсман пояснив, що у 2024 році почали проявлятися ознаки уповільнення українізації.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила про наймасштабнішу зовнішню кібератаку на державні реєстри України. Атака, організована росіянами, тимчасово паралізувала ключові системи Міністерства юстиції. Відновлення роботи триватиме до двох тижнів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 19 грудня. З початку доби відбулося 189 бойових зіткнень, противник завдав 51 авіаційного удару, скинувши при цьому 80 КАБ, застосував 820 дронів-камікадзе, здійснив понад 4100 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.
19 грудня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що США надали Будапешту виняток із запроваджених нещодавно санкцій проти російського “Газпромбанку”, аби країна надалі проводила платежі за газ.
Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що нині Україна має зрозуміти, що робити далі: продовжити боротьбу або піти на переговори зі спробою довести це до припинення вогню.