Агрометеорологічні умови третьої декади квітня: відмічалися заморозки на поверхні ґрунту

Зображення: Український гідрометеорологічний центр
Джерело: Український гідрометеорологічний центр
У третій декаді квітня в Україні переважала помірно тепла, у західних областях – прохолодна, погода.
Одначе, майже на всій території країни відмічалися заморозки на поверхні ґрунту, висоті 2 см, місцями у повітрі.
Внаслідок переміщення через територію України активного атмосферного фронту на початку декади відмічалися інтенсивні опади з грозами, місцями з градом та сильними поривами вітру.
Розподіл опадів був традиційно нерівномірним – від надмірних (3-5 декадних норм) до зовсім незначних.
Погодні умови були задовільними для вегетації та активного розвитку основних сільськогосподарських культур. Швидке накопичення ефективного тепла обумовило розвиток ранніх зернових майже на місяць раніше середніх багаторічних строків.
На ряді площ центральних та південних областей надзвичайно рано розпочалося колосіння озимої пшениці.
Запаси продуктивної вологи в орному та метровому шарах ґрунту на більшості площ під усіма с.-г. культурами були достатніми та оптимальними, у деяких районах західних та північних областей місцями спостерігалося перезволоження верхніх шарів ґрунту.
Упродовж декади масово та майже одночасно цвіли вишні, черешні, груші, сливи, яблуні. Несприятливим явищем для плодових та ягідних культур були інтенсивні зливи, які перешкоджали запиленню.
- Квітень 2024 року увійшов до переліку найтепліших місяців за останні 144 роки. Середня температура цього місяця сягнула +12,8 °С, що на 2,8 °С перевищує кліматичну норму.
- Синоптики дали кліматичну характеристику травня, повідомивши про середню температуру останнього місця весни та кількість опадів.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.