Синоптики дали кліматичну характеристику травня

Джерело: Укргідрометцентр

Синоптики дали кліматичну характеристику травня, повідомивши про середню температуру останнього місця весни та кількість опадів.

Цьогоріч у травні середня місячна температура становитиме +15…+18 градусів, у гірських районах традиційно прохолодніше – +11…+14 градусів. Цей показник, додали фахівці, вище за норму на +1..+1,5 градуса.

Щодо опадів, то у травні очікується 35-75 мм, у Карпатах, на Прикарпатті та Закарпатті 88-138 мм, що у межах норми.

Фахівці наголосили, що ці дані – не прогноз, а тільки аналіз на ґрунті багаторічних спостережень за погодою у травні.

Відповідно до аналізу, у травні в Україні середня місячна температура становить +13…+17 градусів, у гірських районах +7…+12 градусів.

Абсолютний мінімум температури у травні становить 0…-6 градусів, місцями у Сумській області та гірських районах -7…-10 градусів, на узбережжі морів +1…+3 градуси.

Абсолютний максимум температури повітря – +30…+37 градусів, на Одещині, Луганщині та у Криму до +38…+39 градусів, у гірських районах +26…+29 градусів.

Середня місячна кількість опадів складає 22-60 мм, у західних та Вінницькій областях 62-91 мм, в Карпатах до 148 мм.

Стійкий перехід середньої добової температури через +15 градусів у бік підвищення (кліматичний показник початку метеорологічного літа) відбувається переважно у другій, на Закарпатті та півдні країни – у першій декаді травня.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.