Яка погода очікується у квітні: прогноз синоптиків

Джерело: Укргідрометцентр

У квітні 2024 року очікується середня місячна температура в межах 8 – 13 градусів тепла, приблизно стандартна для цього періоду. Наприкінці місяця в Карпатах очікується тепло від 6 до 7 градусів, що також відповідає нормі.

У більшості західних, Вінницькій та Одеській областях очікується температура на 1-1,5 градуса вища за середню для цього періоду.

Прогнозують, що у квітні опади складуть від 30 до 52 мм, в Карпатах очікується більша кількість опадів – від 60 до 89 мм, але це також залишається у межах норми.

За багаторічними спостереженнями, середня місячна температура в квітні коливається від 7 до 11 градусів тепла, а в гірських районах від 2 до 6 градусів тепла.

Найнижча температура в квітні може спадати від 5 до 16 градусів морозу, а в окремих областях, таких як Чернігівська, Сумська, Харківська та в Карпатах, вона може бути від 17 до 22 градусів морозу. На півдні країни місцями можливі морози від 3 до 5 градусів.

Максимальна температура повітря очікується в межах 26 – 33 градусів тепла, але в гірських районах вона буде трохи нижчою – 21 – 22 градуси.

У квітні очікується середня місячна кількість опадів від 22 до 62 мм. Найбільші опади очікуються у більшості районів Закарпаття та в Карпатах – від 65 до 84 мм, а на високогір’ї Карпат можливі опади від 102 до 117 мм.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.

Заступник директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Гізо Углава подав позов проти Віталія Шабуніна і Центру протидії корупції (ЦПК) про захист честі та гідності. Держслужбовець вимагає, аби антикорупціонер та його відомство спростували інформацію про його причетності до витоку даних досудового розслідування НАБУ