«Наразі Дніпровська ГЕС не працює»: на її відновлення потрібні роки — гендиректор

Джерело: заява “Укргідроенерго”

Генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота заявив, що відновлення потужностей ДніпроГЕС до попереднього стану, який існував перед ракетним ударом, займе роки.

“На сьогодні ми не знаємо, скільки часу потрібно для відновлення, але ми вже розуміємо: на те, щоб відновити ДніпроГЕС до стану до ракетного удару, потрібні будуть роки. Шкоди завдано великої”, – сказав Сирота.

Він уточнив, що понад 6 ракет вразили ГЕС-2, пошкоджено мостовий перехід та підкранові балки, де розташовані затвори. Наразі доступ до машинної зали станції для оцінки пошкоджень поки що неможливий через завали. Перекриття і стіни з підкрановими балками нахилилися на верхню частину машинного залу, їх потрібно демонтувати для діступу до нижньої частини. Сьогодні це є небезпечним.

Сирота підкреслив, що гребля ДніпроГЕС не пошкоджена і ситуація на ній контрольована, загрози прориву відсутні.

“Ці порушення від удару важливі в першу чергу для енергосистеми, яка втратила регулюючі потужності. Після удару ми втратили понад 1 тис. МВт з 1,5 тис., які давала станція. І нам потрібно буде знайти варіанти, як замінити ДніпроГЕС. Сьогодні ми не можемо назвати строки, коли ми відновимо якусь генерацію і чи зможемо ми взагалі під’єднати станцію до генерації”, – сказав керівник Укргідроенерго.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.