«Наразі Дніпровська ГЕС не працює»: на її відновлення потрібні роки — гендиректор

Джерело: заява “Укргідроенерго”

Генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота заявив, що відновлення потужностей ДніпроГЕС до попереднього стану, який існував перед ракетним ударом, займе роки.

“На сьогодні ми не знаємо, скільки часу потрібно для відновлення, але ми вже розуміємо: на те, щоб відновити ДніпроГЕС до стану до ракетного удару, потрібні будуть роки. Шкоди завдано великої”, – сказав Сирота.

Він уточнив, що понад 6 ракет вразили ГЕС-2, пошкоджено мостовий перехід та підкранові балки, де розташовані затвори. Наразі доступ до машинної зали станції для оцінки пошкоджень поки що неможливий через завали. Перекриття і стіни з підкрановими балками нахилилися на верхню частину машинного залу, їх потрібно демонтувати для діступу до нижньої частини. Сьогодні це є небезпечним.

Сирота підкреслив, що гребля ДніпроГЕС не пошкоджена і ситуація на ній контрольована, загрози прориву відсутні.

“Ці порушення від удару важливі в першу чергу для енергосистеми, яка втратила регулюючі потужності. Після удару ми втратили понад 1 тис. МВт з 1,5 тис., які давала станція. І нам потрібно буде знайти варіанти, як замінити ДніпроГЕС. Сьогодні ми не можемо назвати строки, коли ми відновимо якусь генерацію і чи зможемо ми взагалі під’єднати станцію до генерації”, – сказав керівник Укргідроенерго.

“Укрпошта” випустила марку до Дня медичного працівника, кошти від продажу якої спрямують на підтримку лікарень у прифронтових зонах.

Російська влада заявила про масовану атаку нібито українських безпілотників.

В Україні триває 885-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 573 тисячі осіб.

Проаналізувавши зміну завдання центрального угруповання військ РФ у Донецькій області, аналітики Інституту вивчення війни дійшли висновку, що росіяни намагаються тиснути на всьому фронті, щоб не дати Україні перехопити ініціативу на полі бою.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, російська армія, ймовірно, захопила Яснобродівку і Лозуватське Донецької області.