«Наразі Дніпровська ГЕС не працює»: на її відновлення потрібні роки — гендиректор
Джерело: заява “Укргідроенерго”
Генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота заявив, що відновлення потужностей ДніпроГЕС до попереднього стану, який існував перед ракетним ударом, займе роки.
“На сьогодні ми не знаємо, скільки часу потрібно для відновлення, але ми вже розуміємо: на те, щоб відновити ДніпроГЕС до стану до ракетного удару, потрібні будуть роки. Шкоди завдано великої”, – сказав Сирота.
Він уточнив, що понад 6 ракет вразили ГЕС-2, пошкоджено мостовий перехід та підкранові балки, де розташовані затвори. Наразі доступ до машинної зали станції для оцінки пошкоджень поки що неможливий через завали. Перекриття і стіни з підкрановими балками нахилилися на верхню частину машинного залу, їх потрібно демонтувати для діступу до нижньої частини. Сьогодні це є небезпечним.
Сирота підкреслив, що гребля ДніпроГЕС не пошкоджена і ситуація на ній контрольована, загрози прориву відсутні.
“Ці порушення від удару важливі в першу чергу для енергосистеми, яка втратила регулюючі потужності. Після удару ми втратили понад 1 тис. МВт з 1,5 тис., які давала станція. І нам потрібно буде знайти варіанти, як замінити ДніпроГЕС. Сьогодні ми не можемо назвати строки, коли ми відновимо якусь генерацію і чи зможемо ми взагалі під’єднати станцію до генерації”, – сказав керівник Укргідроенерго.
- Внаслідок ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу зафіксовано засмічення ґрунтів та витік нафтопродуктів у річку Дніпро.
- По ДніпроГЕСу у Запорізькій області було два прямих влучання російських ракет.
- Унаслідок атаки РФ по Дніпровській гідроелектростанції загинула одна людина. За даними Офісу генпрокурора, вранці 22 березня війська РФ завдали щонайменше 20 ракетних ударів по місту Запоріжжя.
- У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України поінформували про ситуацію на річці Дніпро після ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.
Колишню комісарку з питань внутрішніх справ Євросоюзу Ілву Йоханссон, ймовірно, призначать на посаду спеціальної представниці ЄС у справах українців.
12 червня начальник Слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов поінформував, що у Харківській області запрацював новий механізм допомоги родинам зниклих безвісти захисників – створено спеціальний центр із базою невпізнаних тіл, електронними картками та психологічною підтримкою.
12 червня добровольчий батальйон “Грузинський легіон” повідомив про диверсію на власній базі, внаслідок якої загинув боєць Деметре Дарчіа.
Міноборони допустило до експлуатації у Силах оборони український безпілотний авіаційний комплекс “Волиняка”, здатний знищувати російську бронетехніку та виконувати логістичні завдання.