У Міндовкіллі розповіли про ситуацію на річці Дніпро після удару РФ по ДніпроГЕСу

Джерело: Міндовкілля

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України поінформували про ситуацію на річці Дніпро після ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу.

Лабораторії Держводагентства перевірили проби води, відібрані у місці пошкодження ДніпроГЕСу та у найбільш доступних місцях річки Дніпро на відстані один, півтора та два кілометри нижче греблі.

За результатами аналізу виявлено:

  • у воді, відібраній на відстані 1,1 км від ГЕС на правому березі –  понаднормове забруднення нафтопродуктами в 1,1 раза та перевищення рівня заліза загального в 1,5 раза від нормативів для питних потреб. Наголошується, що в цих місцях водозабір для питного водопостачання не здійснюється;
  • у воді відібраній на лівому березі на відстані 1,5 та 2,2 км від ГЕС – вміст забруднюючих речовин перебуває в межах нормативних значень для питних потреб населення;
  • показники біогенного забруднення та сольового складу – в межах допустимих значень.

З нижнього б’єфу річки Дніпро забір води для питного водопостачання здійснюється лише однією територіальною громадою – Біленьківська. В районі питного водозабору с. Біленьке нижче по течії за 30 км від Дніпровської ГЕС відібрано проби води. До повної стабілізації ситуації та усунення наслідків, Держводагентство та Держекоінспекція здійснюватимуть постійний моніторинг.

Щодо рівня засмічення ґрунтів, поблизу однокамерного шлюзу греблі Дніпровської ГЕС у місці захаращення уламками від вибуху вже відібрано проби ґрунту.  Про результати дослідження буде повідомлено додатково.

Читайте також: Підривали німці та НКВС, атакувала РФ: хронологія руйнувань Дніпровської ГЕС

Нагадаємо, внаслідок масованої ракетної атаки РФ 22 березня відбулося пошкодження ДніпроГЕСу. За попередніми даними Держекоінспекції, було зафіксовано засмічення ґрунтів та пляму нафтопродуктів орієнтовною масою 0,5 тонни, яка рухається нижче за течією Дніпра.

Орієнтовна сума збитків завданих внаслідок забруднення водних ресурсів, розрахованих Держекоінспекцією відповідно до затвердженої Методики, становить 159 308 грн.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.