Активістів, які накрили будинок Ріші Сунака чорною тканиною, арештували – Sky News

Джерело: Sky News.

Чотирьох активістів Greenpeace, які залізли на будинок прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака й накрили його чорною тканиною на знак протесту проти його політики розширення видобутку викопного палива, арештували.

За даними Sky News, Ріші Сунака із сім’єю під час протесту не було вдома.

Сьогодні вранці чотирьом демонстрантам з екологічної організації Greenpeace вдалося за допомогою драбини та мотузки піднятися на будинок Ріші Сунака.

На даху вони розмотали 200 квадратних метрів чорної тканини, щоб покрити частину особняка. Члени групи також розгорнули на газоні банер із написом: “Ріші Сунак – прибутки від нафти чи наше майбутнє?”

Зображення: Sky News

Протест став відповіддю на оприлюднені в понеділок, 30 червня, плани уряду Великої Британії щодо видачі сотень ліцензій на буріння нафти й газу в Північному морі.

Сунак сподівається, що проєкт забезпечить Велику Британію внутрішньою енергією, поки вона перейде до нульової чистої економіки до 2050 року. Він також оголосив про плани побудови двох нових споруд для уловлювання та зберігання вуглецю, які планують реалізувати до 2030 року.

Рішення Великої Британії розширити видобуток викопного палива прийнято попри попередження організацій, у тому числі Міжнародного енергетичного агентства, про те, що лідери повинні припинити інвестиції у викопне паливо, якщо вони хочуть стримати підвищення глобальної температури.

Своєю чергою, організація Greenpeace заявила, що заява Сунака є ударом по екологічних цілях Великої Британії.

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Хоча правець може виникнути в будь-яку пору року, влітку ризик зараження може бути вищим, оскільки люди проводять більше часу на вулиці. 

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.

Сьогодні, 13 липня, українському кінорежисеру, сценаристу, письменнику та військовому Олегу Сенцову виповнилось 48 років.