Американська компанія Maxar відключила Україні доступ до своїх супутникових знімків – ЗМІ

Джерело: “Мілітарний” з посиланням на власні джерела

Американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відключила Україні доступ до своїх супутникових знімків. Офіційно це обґрунтували “адміністративним запитом”.

“Фактично ж відключення стало наслідком заборони уряду Сполучених Штатів на надання Україні розвідувальних даних. Тобто адміністрація президента Дональда Трампа через державний департамент заборонила надавати американським компаніям і комерційним сервісам супутникові дані для України”, – повідомило видання.

Заборона стосується як урядових користувачів, так і приватних.

До прикладу українська кіберспільнота “Кіберборошно” опублікувала пост на своїй сторінці у телеграмі про закриття доступу до супутникової розвідки. В спільноті не вказали, про які сервіси йде мова, але у коментарях уточнили про відкликання доступу до основного сервісу Maxar Technologies, який вони використовували у своїй роботі.

Як наголошує “Мілітарний”, ця компанія є чи не головним постачальником комерційних супутникових знімків для українських користувачів. За допомогою Maxar експерти та журналісти відстежували пересування російських військ і результати прильотів, як на тимчасово окупованій території, так і в Росії.

У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.

Окупаційна влада Криму та Севастополя впровадила режим надзвичайної ситуації регіонального характеру.

Захищаючи Україну на фронті загинув фіксер американського телеканалу ABC News Максим Осередчук.

Міністр імміграції Данії Мортен Бєдсков заявив, що уряд відновить розслідування щодо можливості заборони мусульманського заклику до молитви по всій країні, стверджуючи, що те, що він назвав повзучою “ісламізацією”, займає надто багато громадського простору.

В Запоріжжі кількість поранених внаслідок російської атаки зросла до дев’яти. Усі постраждалі – жінки віком від 21 до 86 років.