Американська компанія Maxar відключила Україні доступ до своїх супутникових знімків – ЗМІ

Джерело: “Мілітарний” з посиланням на власні джерела

Американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відключила Україні доступ до своїх супутникових знімків. Офіційно це обґрунтували “адміністративним запитом”.

“Фактично ж відключення стало наслідком заборони уряду Сполучених Штатів на надання Україні розвідувальних даних. Тобто адміністрація президента Дональда Трампа через державний департамент заборонила надавати американським компаніям і комерційним сервісам супутникові дані для України”, – повідомило видання.

Заборона стосується як урядових користувачів, так і приватних.

До прикладу українська кіберспільнота “Кіберборошно” опублікувала пост на своїй сторінці у телеграмі про закриття доступу до супутникової розвідки. В спільноті не вказали, про які сервіси йде мова, але у коментарях уточнили про відкликання доступу до основного сервісу Maxar Technologies, який вони використовували у своїй роботі.

Як наголошує “Мілітарний”, ця компанія є чи не головним постачальником комерційних супутникових знімків для українських користувачів. За допомогою Maxar експерти та журналісти відстежували пересування російських військ і результати прильотів, як на тимчасово окупованій території, так і в Росії.

Президент США Дональд Трамп пообіцяв накласти 100% мита на будь-яку європейську країну, яка запровадить податок на цифрові послуги для американських технологічних гігантів.

В центрі Лондона мав відбутися захід, присвячений тому, як світ може адаптуватися до екстремальної спеки. Його скасували через різке підвищення температури.

Україні вдалося звільнити ще сімох цивільних громадян, яких Росія роками незаконно утримувала у неволі.

У Сумах знову зросла кількість поранених унаслідок ранкової атаки РФ по місту 27 червня.

Виконавчий комітет Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF) дозволив спортсменам всіх вікових груп з Росії та Білорусі брати участь у змаганнях.