Американська компанія розробить «розумне» місто на 100 тис. осіб в Азії

Джерело: CNN

Американська архітектурна фірма Skidmore, Owings & Merrill (SOM) в Омані побудує “розумне” місто на 100 000 осіб на 14,8 квадратних кілометрів.

SOM заявила, що місто включатиме 20 000 будинків, а також університет, школи, медичні заклади та мечеті. 

Фото: CNN

Роботи над проєктом планується розпочати наступного року і вони проходитимуть у чотири етапи. Перший етап, який триватиме до 2030 року, забудує центр міста площею 5 квадратних кілометрів і шість із 19 запланованих мікрорайонів. Останній етап планується завершити не раніше 2045 року.

У пресрелізі SOM сказано, що проєкт запропонує “жвавий громадський простір, високоякісне та доступне житло та розумну міську мобільність”.

Фото: CNN

Термін “розумне місто” описує використання датчиків, камер і пристроїв з підключенням до Інтернету — так званих “Інтернет речей” — для збору та використання даних з середовища. 

Попри те, що критики висловлюють занепокоєння щодо конфіденційності, багато міських планувальників вважають, що великі дані можуть допомогти містам надавати ефективніші та дієві державні послуги, від управління дорожнім рухом до екологічного моніторингу.

SOM каже, що його дизайн реагує на високу температуру та вологість. Дороги та будівлі в місті будуть орієнтовані таким чином, щоб максимізувати тінь і стимулювати природну вентиляцію, повідомили у фірмі.

В іншому місці в центрі району розташують парк із площами та “взаємопов’язаною мережею відкритих просторів”.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.