Американська компанія, яка постачає дрони в Україну, постраждала від санкцій Китаю — США
Джерело: Financial Times
Американська компанія Skydio, найбільший виробник безпілотників у США та постачальник дронів для ЗСУ, зазнала перебоїв у ланцюжках постачання після введення санкцій Китаєм. З 11 жовтня китайським компаніям заборонено поставляти Skydio важливі компоненти для виробництва.
Санкції введено у відповідь на продаж ударних безпілотників Тайваню, схвалений Вашингтоном. Обмеження зачепили кілька американських компаній, включно зі Skydio.
Пекін встиг накласти обмеження до того, як Skydio знайшла альтернативних постачальників. У зв’язку з цим Skydio повідомила клієнтам про обмеження на постачання акумуляторів для дронів, зокрема через дії Китаю.
Наразі компанія очікує відновлення ланцюгів постачання лише навесні. Вони звернулися за підтримкою до адміністрації Байдена та веде переговори з постачальниками в Азії, включно з Тайванем. Також до обговорення питань постачання приєдналися американські посадовці та віцепрезидент Тайваню Сяо Біхім.
Джерела повідомляють, що китайська влада відвідала деяких постачальників Skydio. Зокрема компанію TDK Dongguan Poweramp, яка є дочірнім підприємством японської TDK і займається виробництвом батарей для дронів. Цим постачальникам наказано припинити співпрацю зі Skydio.
Skydio вважає санкції спробою Китаю послабити позиції провідного американського виробника дронів та посилити залежність світових ринків від китайських постачальників. Це відбувається на тлі обговорення у Конгресі США законодавчих змін, які можуть заборонити американцям використовувати дрони китайської компанії DJI. Остання домінує на світовому ринку комерційних безпілотників, поки Skydio вважається потенційним конкурентом DJI у США.
Компанія Skydio постачає безпілотники корпоративним та державним замовникам, зокрема американським військовим. Наприклад, вони направили в Україну понад 1000 дронів для збору розвідувальних даних.
У Skydio додали, що їхня новітня модель X10 стала першим американським безпілотником, який успішно пройшов українські випробування на стійкість до радіоелектронної боротьби. За даними компанії, Київ замовив тисячі таких дронів.
Китай неодноразово запроваджував санкції проти американських оборонних компаній. Наприклад, таких як Lockheed Martin, Raytheon, Boeing та Anduril Industries, пов’язаних із постачанням безпілотників, які відправляють на Тайвань.
- 17 жовтня міністерство фінансів США оголосило про введення санкцій проти китайських компаній, причетних до виробництва далекобійних безпілотників “Гарпія” для російської армії.
- У серпні Китай розкритикував санкції США, введені проти китайських організацій через війну в Україні. Спеціальний посланник Китаю з питань Євразії Лі Хуей назвав їх “незаконними й односторонніми” та “не заснованими на фактах”
Під час затримання поліцією поблизу міста Ключборк в Опольському воєводстві Польщі помер 48-річний громадянин України.
На Харківщині 17-річний хлопець зґвалтував 15-річну дівчину і намагався її спалити. Дівчина потрапила в реанімацію, але через 10 днів померла.
Швейцарія депортувала трьох громадян України, засуджених за, ймовірно, тяжкі злочини. Їх видворили з країни на спеціальному рейсі, який вилетів з аеропорту Цюріха вранці 30 жовтня.
У Харкові завершили аварійно-рятувальні роботи та розбір завалів у 9-поверхівці, в яку напередодні ввечері влучили авіабомбою російські війська. У результаті ворожого удару загинули троє осіб, з них двоє дітей, ще 36 осіб постраждало.
Жінки в Китаї скаржаться, що отримують дзвінки від державних службовців із запитаннями й закликами до вагітності.