Американська компанія, яка постачає дрони в Україну, постраждала від санкцій Китаю — США
Джерело: Financial Times
Американська компанія Skydio, найбільший виробник безпілотників у США та постачальник дронів для ЗСУ, зазнала перебоїв у ланцюжках постачання після введення санкцій Китаєм. З 11 жовтня китайським компаніям заборонено поставляти Skydio важливі компоненти для виробництва.
Санкції введено у відповідь на продаж ударних безпілотників Тайваню, схвалений Вашингтоном. Обмеження зачепили кілька американських компаній, включно зі Skydio.
Пекін встиг накласти обмеження до того, як Skydio знайшла альтернативних постачальників. У зв’язку з цим Skydio повідомила клієнтам про обмеження на постачання акумуляторів для дронів, зокрема через дії Китаю.
Наразі компанія очікує відновлення ланцюгів постачання лише навесні. Вони звернулися за підтримкою до адміністрації Байдена та веде переговори з постачальниками в Азії, включно з Тайванем. Також до обговорення питань постачання приєдналися американські посадовці та віцепрезидент Тайваню Сяо Біхім.
Джерела повідомляють, що китайська влада відвідала деяких постачальників Skydio. Зокрема компанію TDK Dongguan Poweramp, яка є дочірнім підприємством японської TDK і займається виробництвом батарей для дронів. Цим постачальникам наказано припинити співпрацю зі Skydio.
Skydio вважає санкції спробою Китаю послабити позиції провідного американського виробника дронів та посилити залежність світових ринків від китайських постачальників. Це відбувається на тлі обговорення у Конгресі США законодавчих змін, які можуть заборонити американцям використовувати дрони китайської компанії DJI. Остання домінує на світовому ринку комерційних безпілотників, поки Skydio вважається потенційним конкурентом DJI у США.
Компанія Skydio постачає безпілотники корпоративним та державним замовникам, зокрема американським військовим. Наприклад, вони направили в Україну понад 1000 дронів для збору розвідувальних даних.
У Skydio додали, що їхня новітня модель X10 стала першим американським безпілотником, який успішно пройшов українські випробування на стійкість до радіоелектронної боротьби. За даними компанії, Київ замовив тисячі таких дронів.
Китай неодноразово запроваджував санкції проти американських оборонних компаній. Наприклад, таких як Lockheed Martin, Raytheon, Boeing та Anduril Industries, пов’язаних із постачанням безпілотників, які відправляють на Тайвань.
- 17 жовтня міністерство фінансів США оголосило про введення санкцій проти китайських компаній, причетних до виробництва далекобійних безпілотників “Гарпія” для російської армії.
- У серпні Китай розкритикував санкції США, введені проти китайських організацій через війну в Україні. Спеціальний посланник Китаю з питань Євразії Лі Хуей назвав їх “незаконними й односторонніми” та “не заснованими на фактах”
Нещодавно глава Білого дому Дональд Трамп фактично звинуватив українську владу у розв’язанні війни з Росією, тоді як наступного дня назвав диктатором президента України. У відповідь на підтримку Зеленського висловилися демократи та навіть дехто з членів республіканської партії.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес планує вже незабаром відвідати Україну, так висловлюючи підтримку українському народу.
Губернаторка штату Нью-Йорк Кеті Хокул розкритикувала рішення президента США Дональда Трампа скасувати платний в’їзд на Мангеттен. Вона назвала дії адміністрації Трампа “необґрунтованими” і пообіцяла боротися за збереження програми.
Російський актор Дмитро Пєвцов отримав заочний термін ув’язнення за пропагування війни РФ проти України.
Німеччина розпочала встановлення системи ППО Arrow 3 на авіабазі Хольцдорф, яка забезпечить оборону країни до 2030 року, з можливістю розгортання ще на двох майданчиках.