Американські компанії можуть першими повернутися на російський ринок до кінця року

Джерело: росЗМІ

Західні компанії, які залишили російський ринок після початку повномасштабного вторгнення в Україну, можуть відновити свою діяльність у країні. Серед тих, хто розглядає повернення, аналітики називають такі американські бренди, як PepsiCo, Coca-Cola, Apple, Microsoft, Nike, Ford, а також платіжні системи Visa та MasterCard, каже російський політолог Вадим Сіпров.

За його словами, процес повернення іноземного бізнесу до Росії може розтягнутися в часі. Вирішальним фактором стане позиція урядів країн, де розташовані штаб-квартири компаній.

Найпершими можуть повернутися саме американські бренди. Також у США вже є список російських банків, які в першу чергу можуть під’єднати до SWIFT, що створить умови для відновлення роботи Visa та MasterCard.

Окрім американських компаній, швидше за інших можуть повернутися бізнеси з Італії, Іспанії, Греції та Хорватії, зокрема виробники одягу, косметики, їжі та лікарських препаратів. Також відновлення співпраці може торкнутися туристичної галузі.

Сіпров припустив, що після завершення бойових дій із Росією більшість великих авіаперевізників повернуться до співпраці. Особливо важливим повернення російського ринку може стати для німецьких компаній, адже економіка Німеччини перебуває в стані спаду.

Відновлення співпраці з РФ, за словами політолога, могло б сповільнити процеси реіндустріалізації. Якщо проросійські сили в Німеччині зможуть подолати тиск ЄС, то на російський ринок можуть повернутися німецькі автомобілі, побутова техніка та бренди одягу, такі як Adidas, Puma і Hugo Boss.

Серед компаній, які можуть випередити німецькі, експерт назвав бізнеси з Південної Кореї та Японії. Наприклад, японський бренд Uniqlo, який зазнав значних фінансових втрат через вихід із РФ, може бути зацікавлений у відновленні роботи в країні.

Натомість компанії з Великої Британії, а також ті, що орієнтуються на Лондон, включно з бізнесами зі Скандинавії та Балтії, ймовірно, повертатимуться останніми. Під питанням також перспективи французьких і польських компаній. За словами експерта, серед брендів, які можуть не з’явитися на російському ринку найближчим часом, — Unilever, Carlsberg, IKEA, Maersk, а також продукція з країн Балтії.

Президент Франції Емманюель Макрон 19 лютого наголосив, що Україна має брати активну участь у будь-яких мирних переговорах, а її права повинні бути повністю дотримані. Відповідну заяву глава Франції зробив на тлі занепокоєння через переговори між США та Росією.

Франція та Німеччина розкритикували заяви президента США Дональда Трампа стосовно того, що глава України Володимир Зеленський нібито призвів до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Соцмережа Ілона Маска X блокує посилання на Signal.me – сервіс скорочення URL, який месенджер Signal використовує для створення посилань, що дозволяють звʼязатися з користувачем напряму через застосунок.

Заяви Дональда Трампа після сепаратних переговорів між американською та російською делегаціями у Саудівській Аравії викликали цілу бурю емоцій в Україні. Президент США, у своїй традиційній манері, розповідав про те, що “Україні не варто було “починати”, що в України “було 3 роки, щоб домовитись з Росією”, тому у нас нібито немає причин щоб ображатись через те, що переговори про долю України США та РФ ведуть без України. Що Путін “міг би знищити Київ, але не хоче цього”, і “застосовує силу на 20%, а не на 100%”. І що виборів в Україні вимагає не Росія, метою якої є делегітимізувати БУДЬ-ЯКУ українську владу, а “об’єктивна ситуація”, яка нібито полягає у тому, що політичний рейтинг Зеленського впав до 4%. І оскільки для аналізу стану психіки людини, яка є поточним президентом США, нам об’єктивно бракує даних та медичної, а не юридичної експертизи, зупинимось на його публічній позиції, яка поки що все ж має вагу.

Зірка “Людини-павука” Том Голланд розповів, що зміг купити у США безалкогольне пиво власного бренду лише з другої спроби. Спершу касир відмовився продавати напій акторові, оскільки не був переконаний, що той повнолітній.