Американський мільярдер планує підводну подорож до уламків Титаніка

Джерело: BBC News

Американський мільярдер, який займається нерухомістю класу люкс, Ларрі Коннор і співзасновник Triton Submarines Патрік Лейхі планують подорож на підводному апараті, щоб дослідити Титанік.

Вони планують спуститися на глибину приблизно 3800 м на підводному апараті, щоб побачити затонулий корабель у Північній Атлантиці.

Представник компанії Коннора заявив, що запропонований рейс відбудеться лише після того, як судно буде повністю сертифіковане морською організацією. Пара планує використовувати підводний апарат під назвою Triton 4000/2 Abyssal Explorer.

Фото: Triton Submarines

Нагадаємо, що 19 червня 2023 року в Атлантичному океані зник підводний човен, котрий використовували для огляду уламків “Титаніка”.

21 червня, рятувальники почули підводні шуми та намагалися знайти людей, оскільки у тих залишалося кисню ще приблизно на 24 години.

Під час пошуку зниклого в Атлантиці “Титана”, що прямував з туристами до затонулого “Титаніка”, виявили п’ять фрагментів батискафа. Членів екіпажу оголосили загиблими через імплозії підводного човна.

Підводний човен “Титан”, побудований OceanGate, був сертифікований лише до 1300 метрів, що набагато менше глибини дна океану, де лежать уламки Титаніка.

Приватна індустрія підводних суден постраждала після цієї катастрофи, і тепер Коннор та Лейхі сподіваються, що успішне плавання відновить інтерес до таких подорожей.

Журналіст Wall Street Journal Еван Гершкович, засуджений у Росії до 16 років колонії за шпигунство, опублікував своє перше розслідування після повернення до США.

Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.

На Харківщині врятували пораненого лебедя. Надзвичайники зауважили, що птах перебував на кризі місцевого ставка у селі Подворки.

З початку 2024 року населення Росії витратило на купівлю валянок 2,41 млрд рублів. Зазначається, що це найбільша сума за минулі три роки.

Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.