Американський необанк Mercury заблокував рахунки з України, Росії та Білорусі

Джерело: Ярослав Ажнюк у Facebook

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.

Окрім цих трьох країн, у чорному списку опинилися громадяни Куби, Ірану, Північної Кореї, Сирії та Венесуели.

До 6 серпня українські власники рахунків матимуть повний доступ до своїх акаунтів, після чого доступ буде обмежено, окрім можливості завершити виплати коштів до повного закриття рахунків.

Ярослав Ажнюк зазначив, що це не перший випадок подібної ситуації з боку американської фінансової системи. Раніше цього року український підприємець не зміг переказати гроші до України зі свого рахунку в банку Chase.

Фото: Ярослав Ажнюк

У коментарях під постом користувачі мережі припустили, що це могло статися через заборону транзакцій з окупованими територіями та санкції. Дехто вважає, що технічно легше заборонити всі транзакції, ніж розбиратися, де окупована, а де неокупована територія.

Neobank Mercury підтвердив, що це пов’язано із санкціями та тимчасово окупованими територіями. Проте рахунки підприємців з українським паспортом, які проживають в США, блокуватися не будуть.

Фото: Ярослав Ажнюк

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.