Ампутації в Україні такі ж поширені, як і під час Першої світової війни – через інтенсивне використання Росією мін і артилерії

Джерело: Insider

За даними The Wall Street Journal, кількість людей в Україні, які потребують ампутації через повномасштабне вторгнення Росії, зросла до рівня, якого не було з часів Першої світової війни.

Інтенсивне використання Росією ракет і артилерії, а також розгортання нею багатошарових мін на лінії фронту на сході та півдні України призвели до різкого збільшення тяжких поранень.

До війни в Україні було кілька тисяч ампутацій на рік. Ця цифра зросла приблизно до 50 000 від початку повномасштабної війни. 

Згідно з даними київської благодійної організації Houp Foundation, близько 200 000 українців зазнали вагомих поранень під час війни і, зазвичай, близько 10% поранень пов’язані з ампутацією. 

Видання повідомило, що ця цифра може бути набагато більшою, оскільки багато ампутацій реєструються лише через місяці після того, як пацієнт пройшов процедуру. 

Під час Першої світової війни (1914-1918) близько 41 тисячі британців та 67 тисяч німців потребували ампутації.

“Мій дідусь заснував нашу компанію в 1919 році, щоб допомагати… німецьким солдатам, які поверталися з Першої світової війни, пораненим від артилерійського обстрілу, які втратили руки, ноги чи зір – це саме те, що ми бачимо в Україні”, – сказав Ганс Георг Недер, голова Ottobock, найбільшого у світі виробника протезів.

В той час, як військовослужбовцям, які потребують ампутації, уряд виділяє 20 000 доларів, цивільним особам часто важко заплатити за процедуру, і багато з них покладаються на благодійні організації. 

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.