Ампутації в Україні такі ж поширені, як і під час Першої світової війни – через інтенсивне використання Росією мін і артилерії

Джерело: Insider

За даними The Wall Street Journal, кількість людей в Україні, які потребують ампутації через повномасштабне вторгнення Росії, зросла до рівня, якого не було з часів Першої світової війни.

Інтенсивне використання Росією ракет і артилерії, а також розгортання нею багатошарових мін на лінії фронту на сході та півдні України призвели до різкого збільшення тяжких поранень.

До війни в Україні було кілька тисяч ампутацій на рік. Ця цифра зросла приблизно до 50 000 від початку повномасштабної війни. 

Згідно з даними київської благодійної організації Houp Foundation, близько 200 000 українців зазнали вагомих поранень під час війни і, зазвичай, близько 10% поранень пов’язані з ампутацією. 

Видання повідомило, що ця цифра може бути набагато більшою, оскільки багато ампутацій реєструються лише через місяці після того, як пацієнт пройшов процедуру. 

Під час Першої світової війни (1914-1918) близько 41 тисячі британців та 67 тисяч німців потребували ампутації.

“Мій дідусь заснував нашу компанію в 1919 році, щоб допомагати… німецьким солдатам, які поверталися з Першої світової війни, пораненим від артилерійського обстрілу, які втратили руки, ноги чи зір – це саме те, що ми бачимо в Україні”, – сказав Ганс Георг Недер, голова Ottobock, найбільшого у світі виробника протезів.

В той час, як військовослужбовцям, які потребують ампутації, уряд виділяє 20 000 доларів, цивільним особам часто важко заплатити за процедуру, і багато з них покладаються на благодійні організації. 

У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.

Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.

Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.