Анонсують нові удари? У Росії заговорили про підрив ГЕС

Джерело:ТАСС

Речниця МЗС РФ Марія Захарова звинуватила Україну в намірі зруйнувати дамби Київської ГЕС і Канівського водосховища. За її словами, це навіть може бути частиною провокації, призначеної для обвинувачення Росії.

“Ми звернули увагу на повідомлення про дослідження так званим Світовим центром даних з геоінформатики та сталого розвитку Київського політехнічного інституту імені Сікорського можливих сценаріїв затоплення прилеглих територій унаслідок руйнування дамб окремих водосховищ каскаду Дніпра… Річ у тім, що у вересні й жовтні 2022 року цей центр уже моделював наслідки прориву греблі Каховської ГЕС”, – заявила Захарова.

Російська речниця каже, що греблю Каховської ГЕС буцімто зруйновано через постійні обстріли ЗСУ влітку 2023 року. Захарова переконує, що Україна має намір знищити ще одну гідроелектростанцію у такий же спосіб.

“Абсолютно немає жодних сумнівів, що режим [Володимира] Зеленського планує чергову цинічну провокацію проти власного населення”, – заявила росіянка.

Удар РФ по Київській і Каховській дамбі не здається чимось неймовірним, адже у 2023 році російські війська підірвали греблю Каховської гідроелектростанції.

За офіційними даними, внаслідок підриву росіянами ГЕС на підконтрольній Україні території загинуло 33 особи, 28 були травмовані, а ще понад 40 – зникли безвісти. За даними РФ, на окупованій території нібито загинуло 59 осіб.

Тоді російська влада теж говорила про те, що це нібито “провокація ЗСУ”, аби “очорнити” РФ.

Водночас з цими заявами російські війська змінили тактику застосування БпЛА – стали запускати розвідувальні дрони без сигналу GPS. Завдяки цьому вони можуть залітати глибше в тил. Місцеві повідомляють, що останнім часом фіксувалися дрони в тих районах, де раніше їх не чули.

Якщо ворожі війська зруйнують Канівську дамбу, під водою опиниться частина міста Черкаси та ще 66 сіл та невеликих міст.

В разі ж імовірного руйнування Київської ГЕС катастрофи не буде.

“Не буде на Оболоні чотириметрового водяного валу… У разі цього теракту російської банди, ракетних ударів по КиївГЕС, відбуватиметься поступове підтоплення прирічкових районів Києва. Серед зон житлової забудови Києва найбільше можуть бути затоплені Русанівські сади, висота підйому (води, – ред.) – до 3 метрів. Оболонь – несуттєве підтоплення. Щодо Русанівських садів – хто не встигне виїхати, хоч підйом до максимуму триватиме годинами, має піднятися на другий поверх свого чи сусідського будинку,” – пояснив професор Інституту радіології довкілля Фукусімського університету, старший науковий співробітник НАН України Марк Желєзняк.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.