Антимонопольний комітет Італії оштрафував TikTok на 10 мільйонів євро

Джерело: ANSA

Антимонопольний комітет Італії оштрафував соціальну мережу TikTok на суму 10 мільйонів євро. Причиною став неефективний захист неповнолітніх користувачів від потенційно шкідливого контенту.

У заяві відомства наголошено, що контроль за контентом на платформі – недостатній, особливо стосовно матеріалів, які можуть загрожувати безпеці неповнолітніх та вразливих осіб. Вказано, що потенційно шкідливий контент регулярно виводиться перед користувачами через алгоритми застосунку, що призводить до збільшення активності на платформі.

Штраф накладено на три компанії групи Bytedance з Китаю, які володіють TikTok: ірландську, британську та італійську. Це відбулося після вимоги,  висунутої відомством у лютому, видалити відео з платформи, де молоді люди створювали так званий “французький шрам”. Після цього антимонопольне відомство Італії розпочало розслідування.

В четвер регулятор повідомив, що в ході розслідування встановлено відповідальність TikTok за поширення контенту, який може ставити під загрозу психофізичну безпеку користувачів, особливо неповнолітніх та вразливих осіб. Також зазначено, що TikTok не вжив необхідних заходів для уникнення поширення такого контенту.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.