Апеляція ВАКС скасувала вирок екснардепу-втікачу Онищенку у «газовій справі»
Джерело: Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду/Facebook
20 травня Апеляційна палата скасувала вирок ВАКС щодо колишнього народного депутата та ще однієї фігурантки справи й призначала новий розгляд у суді першої інстанції.
20 травня Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляційні скарги сторін захисту, обвинувачення, представника ТОВ, а також цивільного позивача на вирок ВАКС від 5.04.2024, яким колишнього народного депутата та іншу фігурантку справи визнано винуватими у вчиненні ряду кримінальних правопорушень, — зазначили у повідомленні.
Так, за результатами розгляду колегія суддів залишила без задоволення апеляційну скаргу прокурора, апеляційні скарги сторони захисту, представника ТОВ та цивільного позивача задоволено частково, вирок ВАКС скасували та призначили новий розгляд кримінального провадження у суді першої інстанції.
Як вказала антикорупційна організація Transparency International Ukraine, апеляція розглянула апеляційні скарги сторін на вирок у “газовій справі” екснардепа Олександра Онищенка.
Перед дебатами прокурорка хотіла повернутися до попередньої стадії судового розгляду – зʼясуванню обставин і перевірки їх доказами. Вона повідомила у заяві, що відмовляється від зміненої апеляційної скарги, що містила більше вимог.
Сторона захисту, виступаючи у судових дебатах, зазначила, що вважає вирок незаконним та необґрунтованим і тому просить скасувати його та закрити провадження. Захист також звертав увагу на порушення таємниці нарадчої кімнати під час ухвалення вироку у справі — у цей час судді брали участь в освітніх заходах, один із суддів перебував у відпустці, а інший був головуючим на зборах суддів.
Апеляція скасувала вирок і призначила проводити розгляд справи спочатку.
Повний текст ухвали буде оголошено 23 травня.
Довідка. Олександр Онищенко у 2013-2016 роках створив злочинну організацію, яка в період з 2013-2016 років ймовірно заволоділа 740 млн грн на закупівлі природного газу за заниженими цінами.
Крім цього Онищенко отримав обвинувачення за підробку документів, відмивання отриманих коштів та незаконне поводження зі зброєю. Справу слухали у першій інстанції тривав з 01 листопада 2019 року по 5 квітня 2024 року. Судді перебували в нарадчій кімнаті 102 дні. А в апеляційній інстанції розгляд тривав з 13 травня 2024 року по 20 травня 2025 року.
ВАКС заочно засудив Онищенка до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а його фінансову директорку Олену Павленко — до 12 років позбавлення волі. У вироку йдеться про спеціальну конфіскацію низки активів, у тому числі коштів у розмірі $7 369,91 у AS PrivatBank (Латвійська Республіка) компанії Ostexpert Limited; корпоративних прав компанії Fastilo Traiding LTD та нежитлових приміщень загальною площею 535,00 кв. м на Хрещатику в місті Києві.
- Бельгійський і американський актор Жан-Клод Ван Дам записав відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, в якому сказав про намір приїхати до РФ і стати “послом миру”. На відео поруч з Ван Даммом сидить колишній український нардеп Олександр Онищенко, якого підозрюють у держзраді.
Російська вугільна промисловість опинилася в глибокій кризі. Причина – поєднання західних санкцій, високої вартості кредитів та падіння попиту з боку Китаю. За даними Федеральної служби статистики РФ, прибутковими в 2024 році залишилася лише половина компаній у секторі. І далі – гірше.
Народні депутати з партій “Європейська Солідарність” та “Голос” виступили із заявами на підтримку Віталія Шабуніна після обшуків у його будинку та військовій частині. У фракціях розцінили дії Державного бюро розслідувань як політично вмотивовану атаку на критика влади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання зброї в Україну від міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів, відновлено. За його словами, зараз триває робота над новими домовленостями та збільшенням власного виробництва озброєнь.
У Центрі протидії корупції заявили, що з антикорупціонером і громадським активістом Віталієм Шабуніними, у домі якого Державне бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки, немає зв’язку. Де він перебуває зараз – його колегам не відомо.
Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.