Апеляція ВАКС скасувала вирок екснардепу-втікачу Онищенку у «газовій справі»
Джерело: Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду/Facebook
20 травня Апеляційна палата скасувала вирок ВАКС щодо колишнього народного депутата та ще однієї фігурантки справи й призначала новий розгляд у суді першої інстанції.
20 травня Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляційні скарги сторін захисту, обвинувачення, представника ТОВ, а також цивільного позивача на вирок ВАКС від 5.04.2024, яким колишнього народного депутата та іншу фігурантку справи визнано винуватими у вчиненні ряду кримінальних правопорушень, — зазначили у повідомленні.
Так, за результатами розгляду колегія суддів залишила без задоволення апеляційну скаргу прокурора, апеляційні скарги сторони захисту, представника ТОВ та цивільного позивача задоволено частково, вирок ВАКС скасували та призначили новий розгляд кримінального провадження у суді першої інстанції.
Як вказала антикорупційна організація Transparency International Ukraine, апеляція розглянула апеляційні скарги сторін на вирок у “газовій справі” екснардепа Олександра Онищенка.
Перед дебатами прокурорка хотіла повернутися до попередньої стадії судового розгляду – зʼясуванню обставин і перевірки їх доказами. Вона повідомила у заяві, що відмовляється від зміненої апеляційної скарги, що містила більше вимог.
Сторона захисту, виступаючи у судових дебатах, зазначила, що вважає вирок незаконним та необґрунтованим і тому просить скасувати його та закрити провадження. Захист також звертав увагу на порушення таємниці нарадчої кімнати під час ухвалення вироку у справі — у цей час судді брали участь в освітніх заходах, один із суддів перебував у відпустці, а інший був головуючим на зборах суддів.
Апеляція скасувала вирок і призначила проводити розгляд справи спочатку.
Повний текст ухвали буде оголошено 23 травня.
Довідка. Олександр Онищенко у 2013-2016 роках створив злочинну організацію, яка в період з 2013-2016 років ймовірно заволоділа 740 млн грн на закупівлі природного газу за заниженими цінами.
Крім цього Онищенко отримав обвинувачення за підробку документів, відмивання отриманих коштів та незаконне поводження зі зброєю. Справу слухали у першій інстанції тривав з 01 листопада 2019 року по 5 квітня 2024 року. Судді перебували в нарадчій кімнаті 102 дні. А в апеляційній інстанції розгляд тривав з 13 травня 2024 року по 20 травня 2025 року.
ВАКС заочно засудив Онищенка до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а його фінансову директорку Олену Павленко — до 12 років позбавлення волі. У вироку йдеться про спеціальну конфіскацію низки активів, у тому числі коштів у розмірі $7 369,91 у AS PrivatBank (Латвійська Республіка) компанії Ostexpert Limited; корпоративних прав компанії Fastilo Traiding LTD та нежитлових приміщень загальною площею 535,00 кв. м на Хрещатику в місті Києві.
- Бельгійський і американський актор Жан-Клод Ван Дам записав відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, в якому сказав про намір приїхати до РФ і стати “послом миру”. На відео поруч з Ван Даммом сидить колишній український нардеп Олександр Онищенко, якого підозрюють у держзраді.
20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.
Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.