Apple констатує найгірший спад продажів iPhone на тлі посилення її конкурентів

Джерело: Bloomberg

За результатами першого кварталу у березні Apple Inc. констатувала зниження постачань iPhone майже на 10%, що  нижче за прогнози через низькі продажі в Китаї, навіть попри широке відновлення промисловості у галузі смартфонів.

За даними IDC, за перші три місяці року компанія поставила 50,1 мільйона iPhone, що менше середньої оцінки аналітиків у 51,7 мільйона, яка складалася за даними Bloomberg. За словами дослідників, падіння на 9,6% у порівнянні з попереднім роком є найбільшим для Apple з моменту впровадження карантинних обмежень, пов’язаних з COVID-19, у 2022 році.

Компанія з Купертіно, штат Каліфорнія, намагається підтримувати продажі в Китаї після дебюту своєї останньої моделі у вересні. Однак конкуренція – від Huawei Technologies Co. до Xiaomi Corp. – та введення Пекіном заборони на використання іноземних пристроїв на робочому місці сильно вплинули на продажі.

Дані IDC надають перший знімок глобальних показників найважливішого продукту Apple перед оприлюдненням прибутків 2 травня.

Падіння продажів iPhone виявляється значним, враховуючи те, що загальний ринок мобільних пристроїв зафіксував найкраще зростання за останні роки. За цей період виробники смартфонів поставили 289,4 мільйона телефонів, що на 7,8% більше, ніж у попередньому році, коли багато виробників боролися з надлишком непроданих пристроїв.

Відтак Samsung Electronics Co. повернула собі перше місце в першому кварталі, тоді як Transsion, орієнтована на бюджет, збільшила постачання на 85%, а Xiaomi поновила позиції, щоб скоротити відставання від Apple, що посіла друге місце.

За даними IDC, продажі телефонів Xiaomi у першому кварталі склали 40,8 мільйона одиниць, що на 33,8% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, тоді як у Apple і Samsung знизилися. Його високі продажі телефонів, ймовірно, були зумовлені відновленням закордонних ринків і можуть призвести до зростання продажів серед підлітків у першому кварталі.

 

8 липня президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав закони щодо націоналізації ЗАТ “Електричні мережі Вірменії” проросійського бізнесмена Самвела Карапетяна.

Естонія може заблокувати ухвалення 18-го пакету санкцій для тиску на Росію, якщо він не включатиме зниження граничної ціни на російську нафту, натякнув міністр закордонних справ країни Маргус Цахкна.

Міністерство освіти Франції дозволило використовувати британську драму “Юнацтво” у середніх школах для навчання підлітків про токсичну маскулінність та загрози в Інтернеті.

Провідний американський розважальний тижневик Variety розповів про нову стрічку оскароносного українського режисера Мстислава Чернова.

Пентагон планує збільшити обсяги закупівель ракет Patriot. Згідно з бюджетною заявкою на 2026 рік, армія просить виділити понад 1,3 млрд доларів на придбання 224 ракет. Згідно з документами, які супроводжують бюджетний запит на 2026 фінансовий рік, група військових високопосадовців, котра формує рекомендаційні вимоги до озброєння, збільшила план закупівлі Patriot з 3376 до 13 773 одиниць.