Apple констатує найгірший спад продажів iPhone на тлі посилення її конкурентів

Джерело: Bloomberg

За результатами першого кварталу у березні Apple Inc. констатувала зниження постачань iPhone майже на 10%, що  нижче за прогнози через низькі продажі в Китаї, навіть попри широке відновлення промисловості у галузі смартфонів.

За даними IDC, за перші три місяці року компанія поставила 50,1 мільйона iPhone, що менше середньої оцінки аналітиків у 51,7 мільйона, яка складалася за даними Bloomberg. За словами дослідників, падіння на 9,6% у порівнянні з попереднім роком є найбільшим для Apple з моменту впровадження карантинних обмежень, пов’язаних з COVID-19, у 2022 році.

Компанія з Купертіно, штат Каліфорнія, намагається підтримувати продажі в Китаї після дебюту своєї останньої моделі у вересні. Однак конкуренція – від Huawei Technologies Co. до Xiaomi Corp. – та введення Пекіном заборони на використання іноземних пристроїв на робочому місці сильно вплинули на продажі.

Дані IDC надають перший знімок глобальних показників найважливішого продукту Apple перед оприлюдненням прибутків 2 травня.

Падіння продажів iPhone виявляється значним, враховуючи те, що загальний ринок мобільних пристроїв зафіксував найкраще зростання за останні роки. За цей період виробники смартфонів поставили 289,4 мільйона телефонів, що на 7,8% більше, ніж у попередньому році, коли багато виробників боролися з надлишком непроданих пристроїв.

Відтак Samsung Electronics Co. повернула собі перше місце в першому кварталі, тоді як Transsion, орієнтована на бюджет, збільшила постачання на 85%, а Xiaomi поновила позиції, щоб скоротити відставання від Apple, що посіла друге місце.

За даними IDC, продажі телефонів Xiaomi у першому кварталі склали 40,8 мільйона одиниць, що на 33,8% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, тоді як у Apple і Samsung знизилися. Його високі продажі телефонів, ймовірно, були зумовлені відновленням закордонних ринків і можуть призвести до зростання продажів серед підлітків у першому кварталі.

 

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані. 

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.