Apple планує звільнити половину працівників заводів, замінивши їх машинами

Джерело: The Information і 9to5Mac

Apple наказала менеджерам зменшити кількість робітників на лініях остаточного складання iPhone на 50% протягом кількох наступних років.

Це рішення ухвалив Сабіх Хан, старший віцепрезидент Apple з операцій, після конфліктів між працівниками та поліцією поблизу основного заводу Foxconn у листопаді 2022 року.

Apple продовжує зусилля з автоматизації виробництва iPhone, реалізуючи раніше заморожені проєкти ланцюжка постачання через високі витрати. Встановлення обладнання для автоматизації вимагає інвестицій, що в деяких випадках сягають сотень мільйонів доларів на рік.

За даними звітів, кількість співробітників, яких Apple контролює у своїх партнерів-виробників, скоротилась з 1,6 мільйона у 2022 році до 1,4 мільйона у 2023 році.

Остаточне складання iPhone 15 значно автоматизоване, і в цьому процесі значну роль відіграє Пітер Томпсон, операційний віцепрезидент Apple.

За останній рік команда Томпсона успішно автоматизувала складання iPhone, тісно співпрацюючи з Foxconn, Luxshare Precision і Pegatron. Ці успіхи включають машини, які встановлюють металеві кронштейни та гнучкі друковані плати на компоненти без допомоги людини.

Ці та подібні зусилля дозволили Apple та її партнерам ліквідувати робочі місця для тисяч працівників у Китаї. Для деяких процесів вони скоротили чисельність персоналу на 30%.

Грецькі острови, як Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають серйозну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями. 

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що власники садиби Зеленського зобов’язались відновити її. Історичну будівлю знесли 19 липня.

У Лондоні за підозрою у вбивстві підлітка у дитячій зоні парку затримали шістьох осіб.

Станом на 23 липня віцепрезидентка США Камала Гарріс, після пропозиції її кандидатури Байденом на вибори президента від демократів, вже встигла зібрати 100 мільйонів доларів на передвиборчу кампанію.

Вчені виявили, що хімічна реакція на дні океану може створювати кисень без живих організмів, змінюючи уявлення про його виробництво.