Ілон Маск розкритикував Apple за співпрацю з OpenAI через питання безпеки даних

Джерело: Reuters

Американський мільярдер Ілон Маск висловив критику на адресу Apple за їхню залежність від OpenAI у забезпеченні безпеки та конфіденційності користувачів.

Він написав у соціальній мережі X: “Відверто абсурдно, що Apple недостатньо розумна, щоб створити власний ШІ, але якимось чином здатна гарантувати, що OpenAI захистить вашу безпеку та конфіденційність!”.

Бен Баджарін, генеральний директор консалтингової компанії Creative Strategies, вважає, що більшість користувачів не підтримають позицію Маска. За його словами, Apple намагається переконати споживачів у тому, що їхня приватна хмара є настільки ж безпечною, як і зберігання даних на пристрої.

“Те, що (Apple) зараз намагається додати до розповіді, це те, що коли (дані) залишають і переходять у захищену приватну хмару, вона так само приховує дані користувача та брандмауер цієї інформації. Apple насправді ніколи цього не бачить”, — сказав він.

На початку березня Маск подав до суду на OpenAI, співзасновником якого він був у 2015 році, та його генерального директора Сема Альтмана. Він звинувачує їх у відході від початкової місії компанії, яка полягала у розробці штучного інтелекту на благо людства, а не заради прибутку.

Щоб протистояти OpenAI, Маск заснував власний стартап xAI, покликаний створити альтернативу популярному чат-боту ChatGPT. Під час останнього раунду фінансування xAI оцінено у 24 мільярди доларів США, а компанія залучила 6 мільярдів доларів у рамках серії B.

  • Компанія Apple оголосила про запуск Apple Intelligence, який є набором функцій, що використовують штучний інтелект, а також заявила про інтеграцію моделі GPT-4o. Одним з головних оновлень стала модернізація голосового асистента Siri, яка отримала новий дизайн, стала розумнішою та більш інтегрованою в систему.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.