Apple видалила з китайського App Store додатки Telegram та WhatsApp на вимогу Пекіна
Джерело: Bloomberg
Компанія Apple видалила з китайського магазину App Store застосунки компанії Meta та месенджер Telegram. Це сталося на вимогу китайського уряду.
Зокрема з App Store зникли додатки WhatsApp, Threads, Telegram, а також Signal.
Компанія Apple поінформувала, що адміністрація кіберпростору Китаю наказала видалити ці платформи з “міркувань національної безпеки”.
Як розповіли в агенції, в КНР протягом багатьох років забороняли використання іноземних платформ обміну повідомленнями та соціальних мереж, таких як WhatsApp.
На думку журналістів, це допомогло таким додаткам, як WeChat від Tencent домінувати всередині країни, хоча китайські користувачі, як і раніше, можуть використовувати віртуальні приватні мережі для перегляду іноземних ЗМІ.
Співзасновник та головний виконавчий директор компанії AppInChina Річ Бішоп зазначив, що китайські споживачі здебільшого обмежені лише китайськими додатками з невеликою кількістю міжнародних.
“Це досить велика зміна, тому у певному сенсі вона ще більше відріже китайських громадян від решти світу”, – вважає Бішоп.
Цікаво, що дії китайського уряду проти американської кампанії відбуваються в той момент, коли уряд США вживає заходів щодо заборони соцмережі відеододатку від пекінської компанії ByteDance Ltd – TikTok.
Американські політики також посилалися на проблеми національної безпеки, намагаючись змусити компанію продати TikTok “не китайському власнику”, інакше їй загрожує заборона працювати на ринку США.
- У вівторок, 7 травня, TikTok подав судовий позов, покликаний заблокувати закон США, який може призвести до загальнонаціональної заборони додатка.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.