Арахамія взяв на поруки нардепку Кормишкіну, підозрювану у незаконному збагаченні на 20 млн

Джерело: САП

До народного депутата, підозрюваного у незаконному збагаченні на понад 20 млн грн слідчий суддя ВАКС застосував запобіжний захід у вигляді особистої поруки.

Поручителями суд визначив двох осіб: голову фракції “Слуга народу” Давида Арахамію та голову Миколаївської військової адміністрації Віталія Кіма.

На підозрювану покладено виконання процесуальних обов’язків:

  • повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади свої паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
  • утримуватися від спілкування із визначеними в ухвалі слідчого судді особами.

Термін дії обов’язків – два місяці.

Своєю чергою, у ЦПК повідомили, що мовиться про депутатку від Слуги Народу Ірину Кормишкіну (дівоче прізвище Аллахвердієва).

Слідство встановило, що у 2021-2022 роках депутатка отримала у власність активи на суму понад 20 млн грн. За них вона купила будинок на Одещині, де зараз живе. При цьому її офіційний дохід за вказаний період не перевищував 2,7 мільйона гривень, які депутатка використала на інші витрати.

Їй інкримінують незаконне збагачення за ст. 368-5 Кримінального кодексу України, що передбачає до 10 років позбавлення волі з можливим забороною обіймати певні посади на термін до трьох років.

Два роки тому “Центр протидії корупції” повідомив, що депутатка отримала в подарунок 14,4 мільйона гривень. Раніше їй також подарували 5,3 мільйона гривень та швейцарський годинник за 310 тисяч гривень, інкрустований 11 діамантами. Дарувальник (її батько) не має офіційних доходів такого розміру.

ЦПК звернувся до генпрокурора Андрія Костіна з вимогою зареєструвати провадження для розслідування цих даних. Оскільки відповіді не було, організація подала до суду. Тоді Вищий антикорупційний суд зобов’язав генпрокурора відкрити справу про можливе незаконне збагачення.

Додамо, у червні 2020 року Голова фракції “Слуги народу” в парламенті Давид Арахамія і глава партії Олександр Корнієнко потрапили у скандал після того, як журналісти випадково записали їх розмову щодо колеги по партії Ірини Аллахвердієвої.

Під час візиту до Миколаєва лідери “Слуги народу” оцінили шанси Аллахвердієвої перемогти на виборах міського голови. Зустріч у прямому ефірі транслювало видання “НикВести“.

Корнієнко, вважаючи, що камери виключені, заявив, що Аллахвердієва “баба робоча, як корабельна сосна” і “взагалі красуня”. Він додав, що жінка “***” проведе триста зустрічей за чотири місяці і переможе, бо у неї багато енергії. Арахамія з цим погодився.

“Ну ти до президента її заведеш. Він ***, підскочить, викурить всі айкоси і скаже “Баба, так! Баба, так!”, – зазначив тоді Корнієнко.

Аллахвердієва прокоментувала скандальний запис, заявивши, що це “монтаж” і Арахамія з Корнієнком її запевнили, що такого не казали.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.

Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за весь час.

Тепер Україна має 36 балів зі 100 можливих й посідає 104 місце зі 180 країн. Загалом з 2013 року Україна додала 12 балів в Індексі сприйняття корупції.

Зокрема, Росія у 2023 році втратила 2 бали й з 26 балами посідає 141 місце у списку. Білорусь також втратила 2 бали та посідає 98 місце.

Показник Румунії залишився без змін (46 балів, 63 місце), тоді як Польща втратила ще 1 бал (54 бали, 47 місце). Словаччина додала 1 пункт та теж набрала 54 бали (47 місце).  Молдова, як і Україна, додала 3 бали та наздогнала Угорщину, бали якої не змінились, тому вони розділити 76 місце із 42 балами.

У 2023 світові лідери CPI майже не змінилися. Очолює список Данія – 90 балів, за нею йде Фінляндія – 87 балів, Нова Зеландія – 85 балів та Норвегія – 84 бали.

  • Працівники Державного бюро розслідувань викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина у незаконному збагаченні. Під час обшуків у них виявили майже 6 мільйонів доларів готівкою.
  • У Полтаві правоохоронці викрили керівника благодійної організації, якого підозрюють у продажі гуманітарних автомобілів, призначених для потреб ЗСУ. За інформацією пресслужби прокуратури, підозрюваний причетний до продажу 50 автомобілів на загальну суму 7 мільйонів гривень.
  • Служба безпеки України затримала на хабарі директора з контрольно-ревізійної роботи АТ “Енергоатому”.

В Україні завершують збір бавовни. Тестові плантації бавовни висадили в Одесі навесні цього року у восьми фермерських господарствах і одній науково-дослідній ділянці Українського інституту експертизи сортів рослин. 

Окружний суд Гааги визнав депутата Пепейна ван Хоувелінгена від нідерландської проросійської партії FVD винним в образі через публікацію зображення, на якому ексміністр охорони здоров’я Ернст Койперс нібито підіймав прапор зі свастикою.

Стримінговий сервіс Peacock після підтвердження перезапуску оригінального серіалу “Офіс” оголосив імена акторів, які долучаться до майбутнього проєкту. Зокрема до акторського складу увійшли Ґбемісола Ікумело, Алекс Едельман, Тім Кі та Ерік Рейхілл.

Міністерство закордонних справ Німеччини викликало тимчасового повіреного у справах  Північної Кореї в Берліні на тлі повідомлень про відправлення північнокорейських солдатів до Росії для їхнього перекидання в Україну.

На Донеччині у населених пунктах з активними бойовими діями перебувають 748 дітей, повідомив представник Донецької ОВА Дмитро Петлін.