Арештовані облгази Фірташа за понад рік перебування в управлінні АРМА не принесли жодних прибутків до бюджету

Джерело: Trap Aggressor

За понад рік перебування у правлінні АРМА – з липня 2022 року по серпень 2023 року – 26 арештованих регіональних операторів газорозподільних мереж, які пов’язують з Дмитром Фірташем, не принесли доходів до бюджету України.

Про це свідчить відповідь Агентства з розшуку і менеджменту активів (АРМА) на запит Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань наповнення бюджету, яку очолює нардеп Ярослав Железняк.

Управителем арештованими корпоративними правами 26 облгазів окремим розпорядженням Кабміну було визначено Державне акціонерне товариство (АТ) “Чорноморнафтогаз”.

На початку липня 2022 року АРМА уклало договір управління активами з АТ “Чорноморнафтогаз”, відповідно до якого останньому було передано основні корпоративні права по 26 облгазах, а 3 квітня 2023 року – корпоративні права міноритарних власників та повторно арештовані корпоративні права АТ “Тернопільгаз”, АТ “Коростишівгаз”, АТ “Кіровоградгаз”, АТ “Хмельницькгаз”, АТ “Мелітопольгаз”.

В АРМА уточнили, що, відповідно до умов договору управління, розмір доходів визначається з нарахованих та сплачених на користь управителя платежів дивідендів за активами (15% з отриманих дивідендів, за вирахуванням сум відповідних податків і зборів на рахунок управителя, залишок – на рахунок скарбниці).

Водночас в АРМА зазначили, що загальних зборів акціонерів щодо виплати дивідендів станом на початок серпня не проводилось.

У Trap Aggressor нагадали, що відсутність публічного доступу до реєстру арештованих активів АРМА фактично унеможливлює будь-який незалежний контроль за результатами управління. Тому на цей час не має змоги достеменно визначити ефективність Агентства.

Як відомо, у травні 2022 року в Державному бюро розслідувань (ДБР) повідомили, що слідчі викрили масштабну схему безоплатної передачі Міністерством енергетики та вугільної промисловості України газорозподільних систем у користування приватним операторам, внаслідок чого державі завдано збитків на суму 1,488 млрд гривень.

Також цього тижня СБУ повідомило про підозру трьом керівникам облгазів: “Волиньгазу”, “Чернігівгазу” та “Криворіжгазу”, які, як зазначається, “причетні до розкрадання блакитного палива із газотранспортної системи України”.

Згадана мережа облгазів повʼязана з групою компаній Фірташа Group DF, яка заперечує всі звинувачення слідчих.

Через два тижні у межах туру “Eras Tour” Тейлор Свіфт виступить у німецькому місті Гельзенкірхен. На честь концерту виконавиці місто вирішили тимчасово перейменувати у “Свіфткірхен”.

“Нарцис” — це ярлик, який набув популярності протягом останнього десятиліття і застосовується до тих, кого вважають зарозумілим, егоїстичним або самозакоханим. Однак з поширенням цього терміну з’явився інтерес до типу шкоди, яку нарциси можуть завдати оточенню.

Речник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров заявив, що інформація про інтерв’ю президента Володимира Зеленського американському журналісту Такеру Карлсону не відповідає дійсності. Раніше той брав інтерв’ю у президента РФ.

У німецькому МВС засудили гравця турецької збірної по футболу Меріха Деміраля у тому, що під час матчу Євро-2024 він показав “вовчий салют” – жест, який асоціюється з турецькою правоекстремістською групою “Сірі вовки”.

Останнім часом прикордонники фіксують все більше спроб нелегально перетнути кордон. Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко заявив, що чоловіки готові платити “перевізникам” від $3000 до $20 000.