Бізнес понад 20 олігархів – партнерів російського ВПК досі не конфісковано в Україні – Trap Aggressor

Джерело: проєкт Trap Aggressor  з посиланням на власний реєстр активів російських олігархів в Україні та базу “Хто працював на війну” російського опозиційного видання “Проєкт”.

В Україні все ще не конфіскували компанії, які належать 25 російським олігархам, що співпрацюють з військово-промисловим комплексом РФ.

Один із найбільших власників бізнесу в Україні – російський олігарх Михайло Фрідман. Попри те, що він втратив “Альфа-банк” в Україні після націоналізації банку, нині він прямо чи опосередковано володіє частками у структурі власності мобільного оператора “Київстар”, підприємств з виробництва води “Моршинська” та “Миргородська”, компанії “Альфа Страхування” тощо.

Журналістські розслідування доводять, що компанії російської групи “Альфа” Михайла Фрідмана фінансували російські військові заводи. Зокрема вони надавали послуги страхування для Росгвардії.

Ще один російсько-грецький бізнесмен та власник морського порту “Салоніки” у Греції Іван Саввіді володіє в Україні компанією з виробництва продукції із пластмаси “Пентопак” та торговельною компанією “Атлантіс-Пак Україна”, які раніше були арештовані та передані до Агентства з розшуку і менеджменту активів (АРМА).

Зокрема, федерація “Греки Росії”, яку фінансує Саввіді, передала автомобілі підвищеної прохідності та генератори терористичним структурам та ватажку так званої “ДНР” Денису Пушиліну.

За даними Trap Aggressor, серед інших відомих прізвищ російських олігархів, які підсилюють країну-терористку, проте мають досі не конфіскований бізнес в Україні, є Вагіт Алекперов, Алішер Усманов, Юрій Ковальчук та інші.

Загалом, за підрахунками Trap Aggressor, російським бізнесменам, які співпрацюють з Кремлем, наразі в Україні належать як мінімум 88 компаній, що працюють в таких сферах, як енергетика, логістика, промисловість, готельний бізнес тощо.

Однак, варто зазначити, що Україна вже конфіскувала як мінімум 23 компанії російських олігархів. Серед них підприємства Олега Дерипаски, заводи Михайла Шелкова, а також торговельний центр “Ocean Plaza” групи Ротенбергів.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.

21 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про надання військової допомоги Україні на понад 61 млрд доларів.

Ввечері 21 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Мер міста Ігор Терехов повідомив щонайменше про одного постраждалого.