Фонд держмайна розпочинає приватизацію активів, вилучених у російських олігархів

Джерело: Фонд державного майна України.

Фонд держмайна оголосив про старт приватизації активів, стягнутих у російських олігархів. Перший аукціон відбудеться вже у серпні цього року.

Першою компанією для приватизації стала аграрна компанія “Інвестагро”. Аукціон відбудеться 10 серпня, а стартова ціна – 55 млн гривень.

Компанія “Інвестагро” раніше належала російському мільярдеру, акціонеру титанової корпорації “ВСМПО-Авісма” Михайлу Шелкову. Стартова ціна – 55 млн грн. Гарантійний внесок для участі у торгах – 11 млн грн.

“Дотримуємося обіцянок. Цей аукціон має стати символом прозорості та справедливості. Агресор має бути покараний. Колишні російські активи будуть працювати на відбудову України та розвиток її економіки”, – наголосив голова ФДМУ Рустем Умєров.

За підсумками 2022 року, “Інвестагро” отримала 3,7 млн грн чистого прибутку, I півріччя 2023 року – 7 млн грн збитків. “Інвестагро” має поточну кредиторську заборгованість 17,2 млн грн. У власності компанії – 25 об’єктів нерухомого майна та 12 транспортних засобів. “Інвестагро” орендує 204 земельні ділянки загальною площею майже 1326 га.

Нагадаємо, 24 лютого 2023 року уряд передав в управління Фонду держмайна вилучені активи Михайла Шелкова. Серед них 100% ТОВ “Інвестагро”, 100% ТОВ “ВСМПО ТИТАН Україна”‎, 100% ТОВ “Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат”‎, 100% ТОВ “Тай-Мінералс” тощо‎.

Уряд прийняв своє розпорядження на підставі рішення ВАКС від 23 січня 2023 року і постанови Апеляційної палати цього ж суду від 3 лютого 2023 року. Суд застосував санкції щодо російського мільярдера через те, що він сприяв збройній агресії РФ проти України. Його корпорація “ВСМПО-Авісма” постачала титанову продукцію підприємствам військово-оборонної промисловості РФ, у тому числі в межах контрактів на виконання державного оборонного замовлення.

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, за яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму. 

Сьогодні, 21 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби. Проте, з 13:00 їх вимушено посилять. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго”.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.