Арештований президент Південної Кореї відмовився свідчити у справі про держпереворот

Джерело: Yonhap

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, усунутий від виконання обов’язків після оголошення імпічменту, відмовився давати свідчення у справі про введення воєнного стану. Його заяви з’явилися у рукописному листі, оприлюдненому після затримання для допиту.

Юн назвав введення воєнного стану “не злочином, а застосуванням президентської влади для подолання національної кризи”. Він зазначив, що імпічмент базується на “абсурдному наративі”, який прирівнює цей крок до повстання.

Лист Юна був опублікований у Facebook, де він також розкритикував опозицію за “шахрайський імпічмент” через нещодавнє зняття звинувачень у повстанні в межах процедури імпічменту.

Президент був затриманий для допиту в Управлінні з розслідування корупції для високопосадовців, однак відмовився давати свідчення. Його імпічмент було оголошено Національною асамблеєю 14 грудня після суперечливого указу про введення воєнного стану 3 грудня.

Що передувало?

Ввечері 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив у Південній Кореї воєнний стан під час неочікуваного телевізійного звернення. Тоді він звинуватив опозиційні сили країни у симпатіях до КНДР та “антидержавній діяльності”.

Він пояснив, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пропонувала оголосити імпічмент головним прокурорам та відхилити пропозиції уряду щодо бюджету.

Вже через шість годин президенту довелось скасувати воєнний стан, коли депутати Південної Кореї прорвались до парламенту через військових і проголосували за скасування наказу Юна.

У своєму зверненні з вибаченнями Юн Сук Йоль також заперечив чутки, що запровадить воєнний стан ще раз.

4 грудня опозиційні партії внесли на розгляд парламенту Південної Кореї пропозицію про імпічмент президента країни Юн Сок Йоля.

Згодом стало відомо, що прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою.  Невдовзі у його офісі провели обшуки.

Президент Юн, якого звинувачують у підбурюванні до повстання, залишається фігурантом кримінальної справи. Йому заборонено залишати країну, хоча поки що він не заарештований і не допитаний. Поліція, яка здійснила обшук в офісі Юна, підтвердила, що мала ордер на слідчі дії, де президент був зазначений як підозрюваний.

14 грудня у Південній Кореї проголосували за імпічмент президенту Юн Сук Йолю.

Президент США Дональд Трамп відвідав новий центр утримання мігрантів, розташований у національному парку Еверглейдс, штат Флорида.

2 липня Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя звільнили з посади у зв’язку з завершенням п’ятирічного строку повноважень, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

У Лондоні до довічного ув’язнення засудили Маркуса Ардіні Монзо, який вбив 14-річного підлітка самурайським мечем і поранив п’ятьох людей.

Військова контррозвідка Служби безпеки України та Національна поліція спільно з Головнокомандувачем ЗСУ викрили і ліквідували на Одещині три масштабні схеми розкрадання оборонних коштів.

За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень. ВАКС призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.