Арештований президент Південної Кореї відмовився свідчити у справі про держпереворот

Джерело: Yonhap

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, усунутий від виконання обов’язків після оголошення імпічменту, відмовився давати свідчення у справі про введення воєнного стану. Його заяви з’явилися у рукописному листі, оприлюдненому після затримання для допиту.

Юн назвав введення воєнного стану “не злочином, а застосуванням президентської влади для подолання національної кризи”. Він зазначив, що імпічмент базується на “абсурдному наративі”, який прирівнює цей крок до повстання.

Лист Юна був опублікований у Facebook, де він також розкритикував опозицію за “шахрайський імпічмент” через нещодавнє зняття звинувачень у повстанні в межах процедури імпічменту.

Президент був затриманий для допиту в Управлінні з розслідування корупції для високопосадовців, однак відмовився давати свідчення. Його імпічмент було оголошено Національною асамблеєю 14 грудня після суперечливого указу про введення воєнного стану 3 грудня.

Що передувало?

Ввечері 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив у Південній Кореї воєнний стан під час неочікуваного телевізійного звернення. Тоді він звинуватив опозиційні сили країни у симпатіях до КНДР та “антидержавній діяльності”.

Він пояснив, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пропонувала оголосити імпічмент головним прокурорам та відхилити пропозиції уряду щодо бюджету.

Вже через шість годин президенту довелось скасувати воєнний стан, коли депутати Південної Кореї прорвались до парламенту через військових і проголосували за скасування наказу Юна.

У своєму зверненні з вибаченнями Юн Сук Йоль також заперечив чутки, що запровадить воєнний стан ще раз.

4 грудня опозиційні партії внесли на розгляд парламенту Південної Кореї пропозицію про імпічмент президента країни Юн Сок Йоля.

Згодом стало відомо, що прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою.  Невдовзі у його офісі провели обшуки.

Президент Юн, якого звинувачують у підбурюванні до повстання, залишається фігурантом кримінальної справи. Йому заборонено залишати країну, хоча поки що він не заарештований і не допитаний. Поліція, яка здійснила обшук в офісі Юна, підтвердила, що мала ордер на слідчі дії, де президент був зазначений як підозрюваний.

14 грудня у Південній Кореї проголосували за імпічмент президенту Юн Сук Йолю.

На території Естонії розпочалися найбільші навчання НАТО під назвою Spring Storm, в яких беруть участь близько 16 тисяч військових із країн альянсу, включаючи Велику Британію, Францію та Фінляндію. Навчання моделюють можливий напад Росії на країни Балтії та відпрацьовують сценарії захисту.

Київські митники виявили у міжнародному поштовому відправленні до Чехії раритетний кінознімальний апарат “Конвас-автомат 1КСР” 1957 року випуску.

Японська компанія – виробник електроніки Panasonic Holdings планує скоротити близько 10 тисяч робочих місць, що становить приблизно 5% її глобальної робочої сили.

Російські окупанти не припиняють обстріли Херсонщини. Так, від ранку 22 травня відомо про трьох загиблих. 

Прем’єр-міністр Дональд Туск розкритикував позицію кандидата в президенти від партії “Право і справедливість” Кароля Навроцького щодо України.