Аргентина доєдналася до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

29 травня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Аргентина доєдналася до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.

Як зазначив омбудсман, нещодавно українська делегація, у складі якої був представник Уповноваженого з прав людини, відвідала Аргентину, де провела зустрічі на найвищому рівні з закликом долучитися до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей в межах реалізації Пункту 4 Формули миру президента України.

Я щиро вдячний Аргентині за підтримку і за це важливе рішення! Попри далеку відстань між нами, ми близькі за цінностями в питанні важливості повернення додому всіх депортованих дітей, — зазначив Лубінець.

Станом на березень 33 країни приєдналися до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.

Серед них: Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Коста-Рика, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Велика Британія та США.

У квітні до Коаліції доєдналася Японія.

Коаліцію співочолюють Україна та Канада.

Восени 2023 року, під час третьої зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики, що відбулася на Мальті, Канада запропонувала створити міжнародну коаліцію держав для сприяння поверненню українських дітей, депортованих чи примусово переміщених Росією з ТОТ.

У цій ініціативі Канаду підтримали багато країн.

Зауважується, що пропозиція стосовно міжнародної коаліції – це елемент плану реалізації української формули миру в частині повернення депортованих дітей, звільнення цивільних заручників і військовополонених, підготовленого й представленого на Мальті міжнародною робочою групою, до якої увійшли представники майже 30 країн і міжнародних організацій.

Зокрема, перше засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей відбулося в Києві у лютому 2024 року.

Коаліція фокусується на виявленні місць перебування незаконно депортованих і примусово переміщених юних українців. А також – на сприянні їх возз’єднанню з рідними або розміщенню в сімейних формах виховання, наданні необхідної реабілітаційної допомоги після повернення тощо.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.