Японія приєдналась до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей

Джерело: Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець та керівник ОПУ Андрій Єрмак

Японія офіційно доєдналась до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.

Відтепер до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей входять всі країни G7 і загалом 36 країн.

“Вдячні Японії за приєднання до Міжнародної коаліції з повернення українських дітей. Таким чином коаліція включає в себе всі країни G7 і загалом 36 країн. Дякуємо кожному, хто підтримує повернення наших дітей до України. Bring Kids Back UA”, – написав Андрій Єрмак.

Своєю чергою, Дмитро Лубінець зазначив, що за такої потужної допомоги міжнародних партнерів Україна примножить зусилля й забезпечить якісну реалізацію четвертого пункту української формули миру “Звільнення полонених і депортованих осіб”.

“Дякую всім країнам за допомогу Україні! Нашими спільними зусиллями ми возз’єднаємо більше українських дітей з родинами”, – подякував омбудсман.

Нагадаємо, що восени 2023 року, під час третьої зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики, що відбулася на Мальті, Канада запропонувала створити міжнародну коаліцію держав для сприяння поверненню українських дітей, депортованих чи примусово переміщених Росією з ТОТ.

В цій ініціативі Канаду підтримали багато країн.

Зауважується, що пропозиція стосовно міжнародної коаліції – це елемент плану реалізації української формули миру в частині повернення депортованих дітей, звільнення цивільних заручників і військовополонених, підготовленого й представленого на Мальті міжнародною робочою групою, до якої увійшли представники майже 30 країн і міжнародних організацій.

Зокрема, перше засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей відбулося в Києві у лютому 2024 року.

Коаліція фокусується на виявленні місць перебування незаконно депортованих і примусово переміщених юних українців. А також – на сприянні їх возз’єднанню з рідними або розміщенню в сімейних формах виховання, наданні необхідної реабілітаційної допомоги після повернення тощо.

Президент України Володимир Зеленський призначив генерал-майора Дмитра Герегу новим командувачем Сил підтримки Збройних сил України. 

Затримано та повідомлено про підозру військовослужбовцю, який вихвалявся, що не повернеться на службу та підбурював до втечі інших військових.

Верховна Рада України ухвалила два закони, спрямовані на боротьбу з “чорним” експортом зерна та неповерненням валютного виторгу, що є важливим кроком у регуляції аграрного сектору.

Президент України Володимир Зеленський в четвер, 9 травня, звільнив командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України Сергія Лупанчука з посади.

Машина для розмінування MV-4, зібрана та локалізована в Україні, отримала сертифікат відповідності.