Україна передала Катару список з іменами 561 дитини, яких вивезли до РФ – омбудсман

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

Україна передала Катару список з іменами 561 дитини, яких окупанти незаконно вивезли до Росії. Він вже опрацьовується російською стороною.

“Ми передали Катару список з іменами 561 української дитини, який уже в російської сторони”, – повідомив Дмитро Лубінець.

А також вкотре спростував пропаганду РФ: “перемовини ми ведемо за посередництва Катару, прямих переговорів України з Росією – не було”.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що за два дні є низка результатів перемовин у Катарі.

Щодо дітей

  • Очікується повернення групи українських дітей додому. Деталі наразі не розголошуються.
  • Відбулася передача Катару списку з 561 викраденої української дитини. Він вже опрацьовується російською стороною.
  • Обговорили питання повернення так званих “статусних” дітей: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

“Ми наголосили, що юридично між біологічними батьками й офіційними всиновлювачами чи піклувальниками немає різниці. Тому РФ зобов’язана повертати дітей, незалежно від їхнього статусу. Також Катар погодився прийняти перший список дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування і пропрацьовувати питання щодо їхнього повернення в Україну. Зазначу, що, за нашими даними, таких дітей може бути понад 3600”, – повідомив Дмитро Лубінець.

Щодо цивільних

Катар погодився брати участь у перемовинах з РФ щодо повернення цивільних громадян, незаконно затриманих Росією.

“Питання повернення додому цивільних, яких незаконно утримує РФ, – постійно у фокусі нашої роботи на міжнародну спільноту”, – наголосив омбудсман.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.