Лубінець спростував інформацію про прямі переговори України та РФ щодо повернення дітей

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

РосЗМІ процитували так звану омбудсменку РФ, котра заявила, що “Москва та Київ вперше провели очні переговори в Катарі про передачу дітей”.

…У результаті нашої співпраці 28 дітей було возз’єднано зі своїми сім’ями в Україні та п’ятьох дітей — з сім’ями в Росії, — заявила вона.

Своєю чергою, Лубінець спростував поширену російських ЗМІ інформацію. Він зазначив, що повернення українських дітей та перемовини з РФ відбуваються при посередництві Катару та катарських дипломатів.

Жодних прямих перемовин з російською делегацією сьогодні не відбувалося, — додав омбудсмен.

Нині Лубінець перебуває із робочим візитом у Катарі. Там він зустрівся з Державним міністром з питань міжнародного співробітництва Лолвою Рашид Аль-Хатер.

Наголосив, що держава Катар, як провідний посередник у процесі возз’єднання дітей у російсько-українській війні, організувала Програму Оздоровлення та Відновлення для сімей, яким Офіс омбудсмана допоміг возз’єднатися в межах реалізації затвердженого плану дій Президента України Bring Kids Back UA.

Він також додав, що Україна вітає те, що Катар прагне не лише надати допомогу у возз’єднанні сімей, а й покращити їхній добробут усіма можливими способами, зокрема й у питанні оздоровлення. Програма містить медичний огляд, психосоціальну підтримку, а також знайомство з Катаром та культурою цієї країни.

Раніше британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Станом на 24 листопада 2023 року до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей.  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.

Газета The New York Times писала, що російська влада намагається “перевиховати” незаконно депортованих українських дітей та налаштувати їх проти України.

Тоді як повідомляв The Telegraph, до Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл”.

Навесні 2024 року стало відомо, що з початку повномасштабної війни російська влада створює методичну базу з так званого “перевиховання” незаконно депортованих з України дітей, а також встановила за ними цифрове стеження.

Також підрахували, що в РФ функціонують 43 установи, в яких утримуються діти з України, вивезені з країни після 24 лютого 2022 року. Більшість неповнолітніх, за даними Yale HRL, тримають в оздоровчих таборах, куди їх вивозили нібито на канікули. В основному ці установи розташовані в Криму, Москві, Казані та Єкатеринбурзі, також є табори в Сибіру та Далекому Сході.

Читайте також: МКС «дуже ймовірно» може видати ще один ордер на арешт Путіна – GRC

17 березня 2023 року досудова палата МКС у Гаазі видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.

  • Нещодавно Катар домовився про повернення незаконно депортованих до РФ українських дітей. Наголошується, що це перший крок у реалізації механізму, створеного Дохою у співпраці з обома сторонами. Дипломати сподіваються допомогти повернути додому ще більше дітей у майбутньому, зазначив офіційний представник Катару.
  • Російські пропагандисти планують провести низку заходів, метою яких буде “порятунок” репутації уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Белової.
  • Міжнародний Червоний Хрест закликає звільнити голову Білоруського Червоного Хреста, який викликав міжнародне обурення через те, що вихвалявся тим, що активно переправляв українських дітей із контрольованих Росією територій до Білорусі.
  • Україна і Польща домовилися спільно шукати українські родини у Польщі для дітей, евакуйованих з інтернатів через війну.
  • У Німеччині вдалося встановити місцезнаходження 161 української дитини, викрадених Росією. Про результати оголосив голова Національної поліції України Іван Вигівський під час зустрічі з президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини Гольгером Мюнхом.

Російським туристам почали масово відмовляти у в’їзді до Мексики через підозри, що громадяни РФ напевно нелегально емігрують до США.

До Європейського парламенту внесли два окремі запити стосовно зняття депутатської недоторканності з депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН). 

За листопад Харків пережив 26 обстрілів з боку російської армії, 14 з яких завдали прямих руйнувань житловому фонду, повідомив очільник міста Ігор Терехов.

2 грудня президент Володимир Зеленський спільно з канцлером Німеччини Олафом Шольцом відвідали виставку безпілотників із “розумним” компонентом, вироблених в Україні у співпраці з Німеччиною.

Компанія Intel повідомила про відставку генерального директора Пата Гелсінгера після непростого періоду його керівництва.