Україна і Польща домовилися шукати українські родини для дітей, евакуйованих з інтернатів

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Україна і Польща домовилися спільно шукати українські родини у Польщі для дітей, евакуйованих з інтернатів через війну.

28 березня у Варшаві під час спільних консультацій урядів України і Польщі Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики України, зустрілася з Агнєшкою Дзєм’янович-Бонк, міністеркою сім’ї, праці та соціальної політики Республіки Польща.

На зустрічі сторони ухвалили кілька спільних рішень, які безпосередньо впливають на добробут українців у Польщі, зокрема дітей без батьківського піклування.

Про що домовились:

  • Спільно шукати українські родини, які тимчасово перебувають в Польщі і зможуть брати на виховання дітей, евакуйованих з інтернатів через війну. Україна поверне кожну евакуйовану дитину. Наша мета – щоб ці діти після повернення жили в сімейних формах виховання. А сьогоднішнє рішення – можливість для дітей опинитися в родинній турботі вже зараз.
  • Залучати громадян України для догляду дітей, евакуйованих з українських закладів та переселених до невеликих групових поселень у Польщі. Це дає робочі місця українцям, а діти почуватимуться спокійніше і комфортніше.

Також між країнами поглибиться співпраця у вдосконаленні систем соціального захисту та підтримки населення і приведенні українського законодавства та політик у соціальній сфері у відповідність до стандартів Європейського Союзу.

Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики Польщі готове стати амбасадором України під час її інтеграції в Європейський Союз та проведення реформ.

“У всьому, що стосується дітей, ми повинні діяти в їхніх найкращих інтересах. Ми вдячні уряду Польщі за підтримку наших зусиль. Тільки разом ми можемо забезпечити найкращі умови для виховання і розвитку дітей, яких довелося евакуювати з України через російську агресію. Сьогоднішні рішення свідчать про міцне партнерство між нашими державами у соціальній сфері”, – прокоментувала Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики України.

Сьогодні Росія завдала одного з наймасштабніших ударів по енергетичній інфраструктурі України за час війни, випустивши 93 ракети та 200 дронів. Хоча більшість загроз знищили сили ППО, критична інфраструктура зазнала значних пошкоджень. Президент Володимир Зеленський наголосив, що Кремль не прагне миру, а лише загострює ситуацію напередодні зимових холодів.

Медійна ініціатива за права людини розповіла історію села Новий Биків на Чернігівщині, яке опинилось під російською окупацією на початку повномасштабного вторгнення.

Росія стрімко втрачає надходження іноземної валюти, що посилює тиск на національну економіку та рубль. Як повідомляє Центробанк РФ, за останні місяці торговий баланс скоротився майже вдвічі — з $12,4 млрд у вересні до $6,3 млрд у листопаді, що стало мінімумом з липня 2023 року.

Сьогодні, 13 грудня, у Цюриху пройшло жеребкування на Чемпіонат світу з футболу 2026, в якому візьме участь збірна України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 13 грудня. На даний час ворог 131 раз атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Покровському та Времівському напрямках, де провів майже половину від усіх атак.