Компанія, що керує Duty Free в Литві, постачає предмети розкоші російським олігархам
Джерело: LRT
Німецька компанія Gebr. Heinemann, яка управляє магазинами безмитної торгівлі (Duty Free) в аеропортах Литви, досі постачає предмети розкоші до Росії.
Попри те, що на початку повномасштабної війни в Україні оголосила про своє рішення припинити співпрацю з РФ, німецька компанія продовжує постачати предмети розкоші, що продаються в магазинах безмитної торгівлі в російських аеропортах і прикордонних районах.
Журналістам вдалося отримати дані російської митниці. За їх підрахунками, цього року Gebr. Heinemann експортував до Росії предметів розкоші на 9,5 млн євро. 2023 року ця сума становила 35 млн євро, тоді як з березня до кінця 2022 року, імпортовано товарів на 4,5 млн євро.
Представники Gebr. Heinemann вказали, що “виконують наявні контрактні зобов’язання”, однак відмовилися уточнити, коли вони закінчаться.
У 2022 році, коли в Україні вже йшла повномасштабна війна, Макс Хайнеманн, один із власників Gebr. Heinemann, заявив: “Наш бізнес в Україні призупинено на невизначений термін, і ми вирішили припинити постачання всієї нашої продукції до Росії”.
Однак, наявні дані свідчать, що клієнтам країни-агресора досі надсилаються такі товари, як парфумерія, ювелірні вироби, одяг, алкоголь, парфумерія, ювелірні вироби та одяг відомих брендів, таких як Yves Saint Laurent, Chanel, Hugo Boss, Prada, Hermes і Swarovski.
Ці товари надходять до магазинів, розташованих у російських аеропортах. Більшість російських аеропортів знаходяться в руках російських олігархів, наближених до Кремля.
Наприклад, міжнародний аеропорт Домодєдово належить Дмитру Каменщику, а аеропорт Шереметьєво знаходиться в руках Аркадія Ротенберга. Так само інший олігарх, Віктор Вексельберг, володіє холдинговою компанією “Регіональні аеропорти”, яка контролює регіональні аеропорти Єкатеринбурга, Самари, Нижнього Новгорода, Ростова-на-Дону та інших.
Дочірнє підприємство Gebr. Heinemann, яке працює у Литві майже 20 років, жодного разу не перевірялося Координаційною комісією з питань захисту об’єктів, важливих для національної безпеки при уряді. Литовська торгова асоціація (LTA) додає, що знає про зв’язки німецької фірми з Росією, але нібито не бачить підстав передавати справу до Комісії з національної безпеки.
- 11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.
- У Люблінському воєводстві співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі (ABW) затримали громадянина Німеччини за незаконну торгівлю обладнанням, яке використовувалося на військових заводах у Росії.
Днями 16 громад Запорізької області отримали 74 сучасні зарядні станції від проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Обладнання допоможе забезпечити роботу органів влади навіть під час тривалих відключень електроенергії.
15 травня Італія, Україна та ЮНЕСКО укладуть угоду щодо відновлення історичного центру Одеси та Спасо-Преображенського собору, пошкодженого під час чергового ракетного удару Росії в липні 2023 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.
13 січня президент Володимир Зеленський підписав указ №24/2025 про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 січня 2025 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.
13 січня президент Володимир Зеленський повідомив про результати розмови главою Франції Емманюелем Макроном.