Посли ЄС схвалили 15-й пакет санкцій проти РФ

Джерело: угорське головування у Раді ЄС/X

11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.

Нові санкції обмежують діяльність “тіньового флоту” РФ, тобто спрямовані проти суб’єктів у Росії та третіх країнах, котрі опосередковано сприяють військовому та технологічному посиленню Росії через обхід експортних обмежень, підтримуючи війну проти України.

Новий пакет передбачає запровадження обмежень проти ще більшої кількості осіб і компаній.

Пакет санкцій мають винести на наступне обговорення під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС 16 грудня.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала запровадження нових санкцій, наголосивши, що обмеження перш за все націлені на “тіньовий флот” РФ.

Додамо, днями в межах пакету відбулися дебати щодо продовження винятку ЄС. Він дозволяє Чехії продовжувати імпорт продуктів, вироблених з російської нафти на словацькому заводі. Чехи заявили, що не потребують продовження дозволу, у той час як Словаччина намагалася зберегти угоду, термін дії якої сплив. Врешті чеські посадовці заявили, що продовження може бути прийнятним.

Словацький нафтопереробний завод Slovnaft належить угорській MOL і є значним експортером дизельного пального, виробленого з російської нафти.

Як повідомляє джерело, 27 країн ЄС заборонили більшу частину імпорту нафти з Росії після початку повномасштабної війни в Україні у 2022 році. Проте Чехія, Словаччина та Угорщина отримали тимчасовий дозвіл через відсутність інших джерел.

У листопаді уряд Великої Британії вніс до списку санкцій ще 30 суден, що є частиною “тіньового флоту” Росії, тим самим збільшивши їх кількість до 73 одиниць.

Нещодавно Британія оголосила нові санкції проти Росії, націлені на “тих, хто підтримує спроби Володимира Путіна примусово депортувати українських дітей і стерти їх українську культурну спадщину”.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.

Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР).  Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.

14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.

На сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro опублікували інформацію про продаж трьох квартир, житлового та нежитлового будинків, а також земельної ділянки, що належала підозрюваному в держзраді екснардепу від забороненої партії ОПЗЖ” Віктору Медведчуку.

У Генеральному штабі ЗСУ спростували інформацію про переведення спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи.