Тіньовий флот нафтових танкерів РФ зростає, попри санкції Заходу – звіт KSE
Джерело: звіт Київської школи економіки (KSE)
Згідно з дослідженнями, російський тіньовий флот нафтових танкерів розширюється, перевозячи до 70% морської нафти країни, попри санкції Заходу.
Відповідно до звіту, опублікованого Київською школою економіки (KSE), обсяг російської нафти, що транспортується танкерами так званого тіньового флоту, майже подвоївся за рік до 4,1 мільйона барелів на день до червня.
Попри санкції Росія знайшла обхідний шлях цих заходів, використовуючи тіньовий флот старих танкерів із непрозорою власністю, що дозволило їй продавати значну частину своєї нафти вище максимальної ціни.
За оцінками KSE, з початку 2022 року Росія інвестувала у флот щонайменше 10 мільярдів доларів.
“Ця стратегія значно зменшила важелі впливу режиму санкцій”, — йдеться у звіті.
KSE також попередила, що незастрахований російський тіньовий флот незабаром може спричинити екологічну катастрофу в європейських водах. Значна частина російської нафти транспортується міжнародними транспортними шляхами, включаючи Балтійське море та Гібралтарську протоку.
“Великих розливів нафти поки що вдалося уникнути, але може трапитись велика катастрофа і витрати на очищення сягнуть мільярдів”, — йдеться в документі KSE.
- У серпні російський флот проводив навчання з відпрацювання ракетних ударів по цілях у глибині Європи, використовуючи ракети, здатні нести ядерні боєголовки. Інформація стала відомою завдяки секретним документам, підготовленим ще до початку повномасштабної війни.
- Велика Британія ввела санкції проти 10 російських кораблів з так званого “тіньового флоту”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.