Україна та Польща підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері охорони здоров’я

Джерело: МОЗ України

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та міністерка охорони здоров’я Республіки Польща Ізабелла Лещина підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері охорони здоров’я.

Підписаний меморандум передбачає посилення співробітництва у таких сферах, як громадське здоров’я та інтеграція України у сферу охорони здоров’я Європейського Союзу, модернізація медичної інфраструктури, міжнародне медичне партнерство, фармацевтична галузь, спільна участь в програмах охорони здоров’я ЄС та програмах спільних дій, а також підтримка розвитку транскордонних сервісів в Україні.

Також під час зустрічі міністри обговорили пріоритетні питання у сфері євроінтеграції української системи охорони здоров’я.

Йдеться про роботу над створенням єдиного регуляторного органу у сфері фармацевтичної політики, транскордонну медицину, продовження програми медичної евакуації українців на лікування за кордоном, а також узгодження механізму закупівлі критичних ліків за європейською процедурою через Генеральний директорат Європейської Комісії з питань готовності та реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я (HERA).

“Україна та Польща є стратегічними партнерами та друзями. Саме завдяки такому партнерству наша медична система вистояла в умовах повномасштабної війни та має змогу розвиватися. Досвід, який отримують наші медики у воєнний час, є важливим для інших країн. Сьогоднішня зустріч та підписані документи задають рамку для подальшого поглиблення співпраці заради захисту життя та здоров’я людей наших країн, подолання негативних наслідків та протидії викликам, які спровоковані російською військовою агресією проти України, а також сприяння подальшій інтеграції України до Європейського Союзу”, — зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.