У Варшаві відбулися українсько-польські урядові консультації: про що говорили
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
Сьогодні, 28 березня, у Варшаві відбулися українсько-польські урядові консультації. Делегацію від України очолив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
“Україна та Польща – стратегічні союзники. Маємо чітко розуміти, наскільки значущою є взаємопідтримка і потенціал нашого співробітництва”, – наголосив глава українського уряду.
Денис Шмигаль повідомив, що урядові команди обох держав обговорили низку питань, які становлять взаємний інтерес у співпраці. Зокрема, велику увагу приділено таким складним темам, як ситуація на кордоні й торгівля в агросекторі, а також визначено напрямок вирішення цих питань.
“Очікуємо від Польщі конкретні відповіді на запропоновані нами кроки. Уже більшу частину з них виконано. Очікуємо заборони Єврокомісією транзиту й експорту з Росії та Білорусі товарів, а також погодження нашої угоди про спільний контроль на пунктах пропуску”, – зазначив прем’єр-міністр України.
Він наголосив, що стратегічні відносини передбачають взаємну довіру та відкритість, здатність до діалогу та компромісу: “Розраховуємо, що сьогоднішні консультації принесуть результат і ми знайдемо шляхи врегулювання проблемних питань”.
За підсумками міжурядових консультацій ухвалено спільну заяву.
- Уряди Польщі та України зустрінуться сьогодні, 28 березня, у Варшаві для переговорів щодо імпорту зерна, але керівник канцелярії прем’єр-міністра Польщі Ян Грабець сказав, що прорив малоймовірний.
- Польські фермери продовжують блокувати три пункти пропуску: “Ягодин”, “Рава-Руська” та “Угринів”, розповів речник Державної прикордонної служби (ДПСУ) України, Андрій Демченко.
- Польські фермери в межах протесту заблокували дві ключові дороги, які ведуть з Польщі до Німеччини. Їхня акція призвела до значного ускладнення руху на цих маршрутах.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.