Москва зреагувала на $20 млрд кредит Україні коштом активів РФ: заявила про «пограбування»

Джерело: Reuters

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Надання Міністерством фінансів США… 20 мільярдів доларів з використанням доходу від операцій із замороженими російськими суверенними активами, по суті вкраденими країнами G7, є просто пограбуванням, — зазначили у заяві МЗС РФ.

Також російське МЗС наголосило, що адміністрація президента США Джо Байдена намагається “у русофобському божевіллі запровадити якомога більше антиросійських санкцій до того, як 20 січня вона передасть владу команді Трампа”.

Жодні псевдоюридичні махінації, рясно приправлені лицемірством і подвійними стандартами, не залишаться без відповіді, — погрожують росіяни Штатам.

Зауважимо, 10 грудня Міністерство фінансів США оголосило про виділення Україні кредиту на 20 мільярдів доларів. Його гаситимуть коштом заморожених російських активів.

Цей внесок є частиною ініціативи G7 щодо надання кредитів на суму 50 мільярдів доларів США.

Ці кошти, отримані за завдяки несподіваним надходженням від знерухомлених активів Росії, забезпечать Україні критично важливе вливання підтримки, оскільки вона захищає себе від неспровокованої агресивної війни, — заявила міністерка фінансів Джанет Єллен.

Штати перерахували кошти до Фонду сприяння інвестиціям у зміцнення фінансового посередництва в Україні (F.O.R.T.I.S. Ukraine FIF) Світового банку, через який вони будуть надані Україні.

Додамо, 4 грудня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що незабаром Україні переведуть 50 мільярдів доларів із заморожених російських активів у Євросоюзі та Сполучених Штатах. США та Євросоюз координують дії для оперативного надання цих фінансів.

Держсекретар зауважив, що союзники продовжують роботу над тим, щоб переконатися, що Україна має кошти та ресурси, необхідні для обороноздатності.

Він додав, що союзники нині зосереджуються на практичних на трьох питаннях у допомозі Україні. Перше – переконатися, що країна має гроші, ресурси, необхідні, щоби підтримувати її економіку. Друге – це підтримувати оборону. Третє – це мобілізація.

Раніше стало відомо, що Сполучені Штати та Європейський Союз ведуть переговори про надання Україні фінансової допомоги на суму $50 мільярдів, використовуючи прибутки від заморожених активів Росії.

Згодом країни Європейського Союзу схвалили план надання Україні позики обсягом 35 мільярдів євро для підтримки її економіки, постраждалої від війни. Для забезпечення цієї позики будуть використані заморожені активи Центрального банку Росії.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.

Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР).  Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.

14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.

На сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro опублікували інформацію про продаж трьох квартир, житлового та нежитлового будинків, а також земельної ділянки, що належала підозрюваному в держзраді екснардепу від забороненої партії ОПЗЖ” Віктору Медведчуку.