Україна об’єднує зусилля з Ірландією для повернення викрадених Росією дітей

Джерело: Офіс президента

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.

Візит відбувся в межах інформаційної кампанії “Викрадені голоси”, яка є частиною ініціативи Володимира Зеленського Bring Kids Back UA.

Уповноважена Президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук провела зустрічі з представниками уряду Ірландії, зокрема з директором відділу європейського сусідства політичного департаменту МЗС Дервлою Дойл і директором відділу міжнародних зв’язків і ЄС Офісу Прем’єр-міністра Ронаном Гарганом.

Українські діти – це свідки злочинів проти людяності, які Росія намагається приховати. Росіяни викрадають наших дітей та, змінюючи їхні імена, ідентичність і рідну мову, намагаються зробити їх “рускімі”. Ми не зупинимося, доки кожна дитина не повернеться додому. Ми вдячні Ірландії за підтримку й готовність об’єднати зусилля в цій важливій справі, – наголосила вона.

Також в Інституті міжнародних та європейських справ відбулася панельна дискусія, присвячена поверненню викрадених українських дітей та реінтеграції тих, кого вдалося повернути додому.

Кіра та Олександр – діти, які приїхали разом з українською делегацією, – розповіли про те, що їм довелося пережити. Вони обоє з Маріуполя. Тата дівчинки російські окупанти вбили, мама хлопчика зникла після фільтраційного табору. Дітей викрали та вивезли до однієї з донецьких лікарень, – зазначили у повідомленні.

Також делегація презентувала документальний фільм “Викрадене дитинство” про реальні історії дітей, яких вивезла Росія.

Додамо, у Монреалі пройшла Міністерська конференція з людського виміру Формули миру. Її учасники ухвалили спільне комюніке, яке включає зобов’язання повернути всіх полонених і депортованих українців.

Учасники конференції погодилися посилити співпрацю України з партнерами та міжнародними організаціями, щоб розв’язати гуманітарні питання та забезпечити дотримання Женевських конвенцій.

Один із найважливіших пунктів – пошук довірених країн-посередників для переговорів із РФ щодо повернення українців додому. Також із допомогою посередників запропоновано створити механізми, які дадуть українцям у Росії змогу отримувати консульські послуги.

Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі назвала країни, що взяли на себе конкретні зобов’язання щодо повернення в Україну депортованих дітей і полонених.

Хочу подякувати Катару, Ватикану та Південній Африці за те, що вони будуть посередниками у процесі переговорів щодо повернення дітей. Також хочу подякувати Катару та Литві за те, що вони будуть транзитними країнами для повернення цих дітей додому. Дякую Об’єднаним Арабським Еміратам за те, що вони залишаються посередниками у переговорах щодо обміну військовополоненими, – сказала Мелані Жолі.

Згідно з офіційними даними, за час повномасштабної війни росіяни насильно вивезли з України близько 20 тисяч дітей. Наразі точна кількість депортованих українських дітей невідома.

Раніше британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Станом на 24 листопада 2023 року до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей.  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.

Читайте також: В РФ створили систему «перевиховання» незаконно депортованих українських дітей

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.