З України росіяни депортували понад 19 540 дітей — омбудсман

Джерело: міжнародна конференція з прав людини “Свобода або страх”

Станом на 24 листопада до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей.  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.

“Є цифра у понад 19 540 офіційно підтверджених депортованих українських дітей. Якщо ми будемо повертати одну дитину кожного дня, то нам треба 55 років”, – сказав Лубінець.

Омбудсман сказав, що уряд України має багато ініціатив щодо повернення дітей.

“Та, на жаль, ми не маємо дуже багато інструментів, як нам повернути всіх українських депортованих дітей. Але ми шукаємо все нові інструментарії для цього”, – додав він.

Нині вдалося повернути 522 українські дитини, з яких 387 були незаконно депортовані на територію РФ.

“І ми побачили нову тенденцію, зокрема, це Донецька і Луганська область, що вони дітей не намагаються зразу везти на територію РФ. Вони намагаються їх із Донецької і Луганської областей вивезти на територію Білорусі, а потім – на територію РФ”, – розповів омбудсман.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.

За понад два роки повномасштабної війни російські загарбники пошкодили 1 535 об’єктів медзакладів та ще 201 – зруйнували вщент.

Австралійський бізнесмен та філантроп Ендрю Форрест разом із колишньою дружиною Ніколою через їхній фонд Minderoo призначили пожертву в розмірі 5 млн австралійських доларів (близько 3,3 млн доларів США) для допомоги в розмінуванні сільськогосподарських районів України.

Прем’єр-міністри Чехії та Польщі заявили, що не розглядають можливість відправлення військ в Україну.