Росіяни вивезли до Білорусі понад 2400 українських дітей – Reuters

Джерело: Reuters

За даними дослідження, проведеного Лабораторією гуманітарних досліджень Єльської школи громадської охорони здоров’я, що фінансується Державним департаментом США, росіяни вивезли на територію Білорусі понад 2400 українських дітей.

Як розповіли в агентстві, дітей викрадали щонайменше з 17 міст Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України, що дослідники Єльського університету назвали “постійною практикою”.

Зокрема дослідникам вдалося встановити, що понад 2 тисячі дітей було перевезено до дитячого центру “Діброва” в Мінській області Білорусі в період із вересня 2022 року по травень 2023 року, а 392 дитини було доправлено до 12 інших установ.

“Систематичні зусилля Росії з виявлення, збору, депортації і перевиховання дітей України здійснювалися за сприяння Білорусі. РФ і білоруський режим спільно координують і фінансують переміщення дітей з окупованої Росією України через територію Росії до Білорусі”, – йдеться в повідомленні.

При цьому вказано, що перевезення дітей до Білорусі через територію Росії “зрештою координувалося” між російським президентом Володимиром Путіним і самопроголошеним лідером Білорусі Олександром Лукашенком.

За словами дослідників, на території Білорусі діти проходили військовий вишкіл і перевиховання, а Лукашенко, своєю чергою, особисто схвалив використання державних організацій для перевезення дітей з України до Білорусі та фінансування їхнього транспортування.

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з надзвичайним і повноважним послом Азербайджанської Республіки в Україні Сеймуром Мардалієвим, сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Азербайджаном.

СБУ та БЕБ викрили очільника оборонного заводу, який розкрадав бюджетні кошти на закупівлі комплектуючих для бойових літаків ЗСУ.

Вранці 8 грудня війська РФ завдали ракетного удару по Дніпропетровській області.

Протягом доби російські армійці обстріляли 20 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого пошкоджено житлові будинки та господарчі споруди.

Уламки збитих над Київщиною російських ракет пошкодили декілька приватних будинків.