У Міжнародному Червоному Хресті зреагували на вивезення українських дітей до Білорусі за посередництва білоруського ЧХ

Джерело: пресслужба Міжнародного Червоного Хреста

Міжнародний Червоний хрест зреагував на поїздку голови білоруського ЧХ Дмитра Шевцова на тимчасово окуповані території України, під час якої він фактично зізнався у викраденні українських дітей та депортації їх до Білорусі.

У заяві мовиться, що білоруський ЧХ не попередив МЧХ про візит Шевцова до окупованих Донецька та Луганська та його участь у будь-яких заходах щодо дітей.

В МЧХ наголосили, що будь-які дії національних товариств ЧХ, які суперечать гуманітарній місії та основоположним принципам організації, сприймаються дуже серйозно.

“Тому МФЧХ передала цю справу до Комітету з дотримання вимог і посередництва, який, згідно з нашою конституцією, є незалежним органом, який розслідує та розглядає ймовірні порушення доброчесності”, – мовиться у заяві.

Зазначається, що візит Шевцова на ТОТ України не було узгоджено з іншими складовими організації, що суперечить внутрішнім правилам.

“Ці дії ризикують підірвати довіру до нашої роботи з підтримки нужденних громад, ким би вони не були та з якого б боку фронту вони не були. Важливо, щоб усі складові Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця зберігали свою незалежність від урядів і носіїв зброї”, – додали в МЧХ.

Також повідомляється, що Міжнародний Червоний Хрест вже зв’язався білоруським ЧХ, аби висловити серйозну стурбованість і припинити будь-яку подібну діяльність у майбутньому.

Що передувало?

Видання The Telegraph повідомило, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, імовірно, причетний до воєнного злочину, а саме депортації тисячі українських дітей на територію РБ.

Депутати Європарламенту закликали Міжнародний кримінальний суд (МКС) видати ордер на арешт самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

У репортажі білоруського каналу Шевцов заявив, що він не згоден зі звинуваченнями у тому, що організація допомагає викрадати дітей з України. Так, голова білоруського Червоного Хреста заявив, що дітей вивозять, аби ті “забули жах війни й перепочили”. Щобільше, Шевцов заявив, що РБ не має наміру припиняти незаконну депортацію українських дітей. Він додав, що “білоруський Червоний Хрест брав у цьому — бере, і братиме — активну участь”.

У відповідь міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що голова білоруського Червоного Хреста Дмитро Шевцов публічно визнав злочин незаконної депортації дітей з окупованих територій України. Дипломат закликав Міжнародний кримінальний суд видати ордер на його арешт.

Протягом минулої доби відбулося 82 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 1 ракетний та 71 авіаційний удар, здійснив 80 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.