У Міжнародному Червоному Хресті зреагували на вивезення українських дітей до Білорусі за посередництва білоруського ЧХ

Джерело: пресслужба Міжнародного Червоного Хреста

Міжнародний Червоний хрест зреагував на поїздку голови білоруського ЧХ Дмитра Шевцова на тимчасово окуповані території України, під час якої він фактично зізнався у викраденні українських дітей та депортації їх до Білорусі.

У заяві мовиться, що білоруський ЧХ не попередив МЧХ про візит Шевцова до окупованих Донецька та Луганська та його участь у будь-яких заходах щодо дітей.

В МЧХ наголосили, що будь-які дії національних товариств ЧХ, які суперечать гуманітарній місії та основоположним принципам організації, сприймаються дуже серйозно.

“Тому МФЧХ передала цю справу до Комітету з дотримання вимог і посередництва, який, згідно з нашою конституцією, є незалежним органом, який розслідує та розглядає ймовірні порушення доброчесності”, – мовиться у заяві.

Зазначається, що візит Шевцова на ТОТ України не було узгоджено з іншими складовими організації, що суперечить внутрішнім правилам.

“Ці дії ризикують підірвати довіру до нашої роботи з підтримки нужденних громад, ким би вони не були та з якого б боку фронту вони не були. Важливо, щоб усі складові Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця зберігали свою незалежність від урядів і носіїв зброї”, – додали в МЧХ.

Також повідомляється, що Міжнародний Червоний Хрест вже зв’язався білоруським ЧХ, аби висловити серйозну стурбованість і припинити будь-яку подібну діяльність у майбутньому.

Що передувало?

Видання The Telegraph повідомило, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, імовірно, причетний до воєнного злочину, а саме депортації тисячі українських дітей на територію РБ.

Депутати Європарламенту закликали Міжнародний кримінальний суд (МКС) видати ордер на арешт самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

У репортажі білоруського каналу Шевцов заявив, що він не згоден зі звинуваченнями у тому, що організація допомагає викрадати дітей з України. Так, голова білоруського Червоного Хреста заявив, що дітей вивозять, аби ті “забули жах війни й перепочили”. Щобільше, Шевцов заявив, що РБ не має наміру припиняти незаконну депортацію українських дітей. Він додав, що “білоруський Червоний Хрест брав у цьому — бере, і братиме — активну участь”.

У відповідь міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що голова білоруського Червоного Хреста Дмитро Шевцов публічно визнав злочин незаконної депортації дітей з окупованих територій України. Дипломат закликав Міжнародний кримінальний суд видати ордер на його арешт.

Президент Польщі Анджей Дуда навмисно не з’явився на груповому фото з іншими лідерами під час кліматичного саміту в Баку. Глава держави не захотів фотографуватися з білоруським лідером Олександром Лукашенком.

Заступник голови МЗС Леонід Тимченко повідомив, що в Україні станом на 12 листопада офіційно зареєстровані 53 868 осіб, котрі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Російський президент Володимир Путін відмовився відвідувати саміт G20 у Бразилії 18-19 листопада, заявив російський посол Марат Бєрдиєв.

12 листопада міністр фінансів Сергій Марченко та глава зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали Рамкову угоду щодо проєктів, котрі фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду. У межах угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро.