Парламент Естонії закликав сприяти поверненню депортованих українських дітей
Джерело: Мінреінтеграції
Парламент Естонської Республіки закликав усі країни сприяти поверненню незаконно депортованих Росією українських дітей.
У заяві наголошується на тому, що дії збройних сил та військово-політичного керівництва РФ є геноцидом проти українського народу. А свідома та систематична депортація дітей Росією й Білоруссю – воєнним злочином відповідно до норм міжнародного права.
Естонські парламентарі засудили рішення Росії надавати українським дітям громадянство за спрощеним порядком для насильницької зміни їхньої ідентичності.
Водночас вони підтримали мирний план, запропонований президентом України Володимиром Зеленським, який, серед іншого, передбачає об’єднання зусиль української влади й іноземних урядів заради повернення всіх українських дітей.
Також естонські парламентарі схвалили роботу створеної Міжнародної комісії, яка працює над питанням повернення дітей на Батьківщину, і закликали всі країни сприяти цьому процесу.
Заява парламенту Естонії стала реакцією на резолюцію про становище дітей України, ухвалену ПАРЄ близько місяця тому.
Під час ухвалення резолюції Асамблея закликала національні парламенти прийняти заяви, що визнають депортацію українських дітей злочином геноциду.
“Мінреінтеграції також закликає уряди та парламенти інших європейських держав наслідувати приклад Естонії – підтримати Україну в її боротьбі за повернення депортованих українських дітей”, – зазначили в українському відомстві.
- Парламентська асамблея Ради Європи у Страсбурзі одностайно ухвалила резолюцію щодо українських дітей, примусово переміщених і депортованих Росією, закликавши визнати дії росіян злочином геноциду.
- Глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, імовірно, причетний до воєнного злочину, а саме депортації тисячі українських дітей на територію РБ.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.