Парламент Естонії закликав сприяти поверненню депортованих українських дітей

Джерело: Мінреінтеграції

Парламент Естонської Республіки закликав усі країни сприяти поверненню незаконно депортованих Росією українських дітей.

У заяві наголошується на тому, що дії збройних сил та військово-політичного керівництва РФ є геноцидом проти українського народу. А свідома та систематична депортація дітей Росією й Білоруссю – воєнним злочином відповідно до норм міжнародного права.

Естонські парламентарі засудили рішення Росії надавати українським дітям громадянство за спрощеним порядком для насильницької зміни їхньої ідентичності.

Водночас вони підтримали мирний план, запропонований президентом України Володимиром Зеленським, який, серед іншого, передбачає об’єднання зусиль української влади й іноземних урядів заради повернення всіх українських дітей.

Також естонські парламентарі схвалили роботу створеної Міжнародної комісії, яка працює над питанням повернення дітей на Батьківщину, і закликали всі країни сприяти цьому процесу.

Заява парламенту Естонії стала реакцією на резолюцію про становище дітей України, ухвалену ПАРЄ близько місяця тому.

Під час ухвалення резолюції Асамблея закликала національні парламенти прийняти заяви, що визнають депортацію українських дітей злочином геноциду.

“Мінреінтеграції також закликає уряди та парламенти інших європейських держав наслідувати приклад Естонії – підтримати Україну в її боротьбі за повернення депортованих українських дітей”, – зазначили в українському відомстві.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

На Хмельниччині правоохоронці оголосили підозру настоятелю одного з храмів Шепетівської єпархії УПЦ Московського патріархату. Його звинувачують у вихвалянні діяльності президента РФ Володимира Путіна і виправданні збройної агресії Росії проти України.

22 квітня у Києві з офіційним візитом перебуває двопартійна делегація Конгресу Сполучених Штатів. До столиці України приїхали чотири члени Палати представників: республіканці Томас Кін та Натаніель Морен, а також демократи Білл Кітінг і Мадлен Дін.