У ПАРЄ закликали країни-члени визнати депортацію українських дітей злочином геноциду

Джерело: народна депутатка, членкиня української делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук/Facebook

Парламентська асамблея Ради Європи у Страсбурзі одностайно ухвалила резолюцію щодо українських дітей, примусово переміщених і депортованих Росією, закликавши визнати дії росіян злочином геноциду.

Перед асамблеєю виступила перша леді України Олена Зеленська, яка зазначила, що парламенти повинні працювати разом, “щоб змусити Росію виконати принаймні Женевські конвенції та негайно надати вичерпні списки з іменами та місцем перебування всіх українських дітей, яких було незаконно депортовано”.

У документі асамблея закликала національні парламенти країн-членів ухвалити резолюції, що визнають ці злочини росіян геноцидом, і звернулася до міжнародної спільноти з проханням співпрацювати з Україною для розшуку та репатріації зниклих дітей.

Асамблея закликала:

  • прийняти на рівні національних парламентів заяви та/або резолюції, що визнають депортації, насильницькі переміщення та невиправдані затримки з репатріацією українських дітей злочином геноциду;
  • інформувати компетентні органи України про перетин кордону громадянами рф, які незаконно усиновили чи встановили опікунство над українською дитиною;
  • запровадити та забезпечити подальше дотримання санкцій проти рф та рб, а також включити до санкційних списків осіб, причетних до депортації українських дітей;
  • оцінити участь представників ЗМІ у пропагандистських кампаніях, організованих рф та рб щодо депортованих українських дітей, з метою застосування відповідних заходів, наприклад, щодо відмови в акредитації та допуску на публічні заходи.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Володимира Путіна за викрадення українських дітей, а також ордер на уповноважену з прав дитини в РФ Марію Олексіївну Львову-Бєлову.

Зауважимо, 27 листопада 2023 року Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи схвалило персональний склад Спеціального комітету зі становища дітей України,

У грудні Україна заявила, що понад 19 540 дітей були незаконно депортовані Росією.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

У ЦНС закликали повідомляти про зрадників, які дотичні до вивезення українських дітей, у спеціальний чат-бот в Telegram.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.

21 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про надання військової допомоги Україні на понад 61 млрд доларів.